środa, 25 maja 2022

Rinus Israël i Winfried Schäfer

3407. Rinus Israël
3408. Winfried Schäfer
 
Marinus David „Rinus” Israël to holenderski piłkarz, grający na pozycji obrońcy. Z reprezentacją Holandii, w której barwach rozegrał 47 meczów, zdobył wicemistrzostwo świata w 1974 roku. Przez osiem lat był zawodnikiem Feyenoordu. Trzykrotnie triumfował z nim w rozgrywkach o mistrzostwo kraju i raz w Pucharze Mistrzów i w Pucharze UEFA. Później był szkoleniowcem m.in. Feyenoordu i reprezentacji Ghany.
 
Winfried Schäfer to niemiecki piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika. Jako zawodnik najdłużej - łącznie przez dziesięć lat - związany był z Borussią Mönchengladbach, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Niemiec oraz dwukrotnie grał w finale Pucharu UEFA. W Bundeslidze rozegrał 403 mecze i strzelił 46 goli. W drugiej połowie lat 80 rozpoczął pracę szkoleniową. Przez dwanaście lat był trenerem Karlsruher SC. Przez trzy lata pracował z reprezentacją Kamerunu, z którą zdobył tytuł mistrza Afryki oraz wywalczył awans do Mundialu 2002. Z czasów pracy w Kamerunie zachował się jego pseudonim „Biały Lew”, nadany ze względu na charakterystyczną blond fryzurę.
 Marinus David „Rinus” Israël – holenderski piłkarz, grający na pozycji obrońcy, oraz trener piłkarski. Z reprezentacją Holandii, w której barwach rozegrał 47 meczów, zdobył wicemistrzostwo świata w 1974. Przez osiem lat był zawodnikiem Feyenoordu.
 
Winfried Schäfer – niemiecki piłkarz grający na pozycji prawego pomocnika lub obrońcy, oraz trener piłkarski.

1 komentarz:

  1. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/05/1077-agata-mynarska.html

    OdpowiedzUsuń