niedziela, 29 maja 2022

Graham Rix i Brian Laudrup

3418. Graham Rix
3419. Brian Laudrup
 
Graham Rix to były piłkarz oraz trener. Grał w takich zespołach jak: Arsenal F.C., Brentford F.C., SM Caen, Le Havre AC oraz Dundee FC. Jako trener juniorów Chelsea zagrał w pierwszej drużynie Chelsea w meczu Premier League z Arsenalem. Natomiast podczas kariery trenerskiej był trenerem Chelsea F.C., Portsmouth F.C., Oxford United F.C., i Heart of Midlothian F.C.
 
Brian Laudrup to duński piłkarz występujący na pozycji napastnika. Brat Michaela, w marcu 2004 roku znalazł się na liście 125 najlepszych piłkarzy stulecia FIFA ogłoszonej przez Pelégo. Laudrup był kluczowym graczem reprezentacji Danii, w której rozegrał 82 spotkania i strzelił 21 bramek. Pomógł jej w zdobyciu Mistrzostwa Europy w 1992. Grał w takich klubach jak np. Chelsea, Bayern Monachium czy AC Milan. W 1998 roku Brian przeniósł się do Chelsea, lecz nie rozegrał w barwach The Blues zbyt wielu spotkań i po kilku miesiącach odszedł do FC København.
 
 
 
 
 
 
 
 
Graham Rix - piłkarz, trener. W karierze piłkarskiej między innymi był uczestnikiem na Mistrzostwach Świata w 1982 roku. Grał w takich zespołach jak: Arsenal F.C., Brentford F.C., SM Caen, Le Havre AC oraz Dundee FC. Jako trener juniorów Chelsea F.C., zagrał w jej pierwszej drużyny w meczu Premier League z Arsenalem.
 
Brian Laudrup – duński piłkarz występujący na pozycji napastnika. Brat Michaela, w marcu 2004 roku znalazł się na liście 125 najlepszych piłkarzy stulecia FIFA ogłoszonej przez Pelégo. Brian Laudrup urodził się w rodzinie o piłkarskich tradycjach. Jego ojciec i brat również byli piłkarzami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz