Polscy medaliści Igrzysk Olimpijskich

Polscy medaliści letnich igrzysk olimpijskich:
 
Paryż 2024:
Złote medale:
Srebrne medale:
Brązowe medale:
 
Tokio 2020:



Rio de Janeiro 2016:
Złote medale: Anita Włodarczyk, (Natalia Madaj-Smolińska, Magdalena Fularczyk-Kozłowska)



Londyn 2012:
Pekin 2008:

Srebrne medale: Piotr Małachowski, Maja Włoszczowska, (Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk), (Robert Andrzejuk, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Radosław Zawrotniak), (Miłosz Bernatajtys, Bartłomiej Pawełczak, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda)

Brązowe medale: Agnieszka Wieszczek, Marcin Dołęga

Ateny 2004:

Srebrne medale: Otylia Jędrzejczak x2


Sydney 2000:

Srebrne medale: Szymon Kołecki, Agata Wróbel, (Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko), (Krzysztof Kołomański, Michał Staniszewski), (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Barbara Wolnicka)

Brązowe medale: Leszek Blanik, (Beata Sokołowska-Kulesza, Aneta Konieczna), (Dariusz Białkowski, Grzegorz Kotowicz, Adam Seroczyński, Marek Witkowski)

Atlanta 1996:

Srebrne medale: Jacek Fafiński, Artur Partyka, Mirosław Rzepkowski, Aneta Szczepańska, (Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Jarosław Rodzewicz, Ryszard Sobczak)


Barcelona 1992:
Złote medale: Waldemar Legień, Arkadiusz Skrzypaszek, (Maciej Czyżowicz, Dariusz Goździak, Arkadiusz Skrzypaszek)

Srebrne medale: Krzysztof Siemion, Piotr Stępień, Rafał Szukała, Józef Tracz, (Maciej Freimut, Wojciech Kurpiewski), Reprezentacja Polski w piłkę nożną

Brązowe medale: Wojciech Bartnik, Kajetan Broniewski, Izabela Dylewska, Małgorzata Książkiewicz, Waldemar Malak, Artur Partyka, Sergiusz Wołczaniecki, (Dariusz Białkowski, Grzegorz Kotowicz), (Wojciech Jankowski, Maciej Łasicki, Jacek Streich, Tomasz Tomiak, Michał Cieślak), (Piotr Kiełpikowski, Adam Krzesiński, Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Marian Sypniewski)
 
Seul 1988:

Srebrne medale: Andrzej Głąb, Janusz Olech, Janusz Pawłowski, (Marek Dopierała, Marek Łbik), (Joachim Halupczok, Zenon Jaskuła, Marek Leśniewski, Andrzej Sypytkowski)

Brązowe medale: Jan Dydak, Izabela Dylewska, Andrzej Gołota, Henryk Petrich, Józef Tracz, Artur Wojdat, Janusz Zarenkiewicz, Sławomir Zawada, (Marek Dopierała, Marek Łbik)

Moskwa 1980:
Złote medale: Jan Kowalczyk, Władysław Kozakiewicz, Bronisław Malinowski

Srebrne medale: Roman Bierła, Jan Dołgowicz, Urszula Kielan, Czesław Lang, Józef Lipień, Paweł Skrzecz, Władysław Stecyk, Andrzej Supron, Tadeusz Ślusarski, Jacek Wszoła, (Małgorzata Dłużewska, Czesława Kościańska), (Janusz Bobik, Wiesław Hartman, Jan Kowalczyk, Marian Kozicki), (Leszek Dunecki, Zenon Licznerski, Marian Woronin, Krzysztof Zwoliński), (Ludomir Chronowski, Piotr Jabłkowski, Andrzej Lis, Mariusz Strzałka, Leszek Swornowski)

Brązowe medale: Kazimierz Adach, Aleksander Cichoń, Agnieszka Czopek, Tadeusz Dembończyk, Krzysztof Kosedowski, Lucyna Langer, Janusz Pawłowski, Tadeusz Rutkowski, Jerzy Rybicki, Adam Sandurski, Marek Seweryn, Kazimierz Szczerba, Barbara Wysoczańska, (Lech Koziejowski, Adam Robak, Marian Sypniewski, Bogusław Zych), (Grzegorz Nowak, Ryszard Stadniuk, Grzegorz Stellak, Adam Tomasiak, Ryszard Kubiak)
 
Montreal 1976:

Srebrne medale: Grzegorz Cziura, Bronisław Malinowski, (Andrzej Gronowicz, Jerzy Opara), (Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski), (Zbigniew Jaremski, Jerzy Pietrzyk, Ryszard Podlas, Jan Werner), Reprezentacja Polski w piłkę nożną

Brązowe medale: Leszek Błażyński, Kazimierz Czarnecki, Wiesław Gawlikowski, Janusz Gortat, Jerzy Greszkiewicz, Leszek Kosedowski, Czesław Kwieciński, Mieczysław Nowicki, Tadeusz Rutkowski, Andrzej Skrzydlewski, Kazimierz Szczerba, Marian Tałaj, Reprezentacja Polski w piłkę ręczną mężczyzn
 
Monachium 1972:
Złote medale: Władysław Komar, Zygmunt Smalcerz, Jan Szczepański, Witold Woyda, Józef Zapędzki, (Marek Dąbrowski, Arkadiusz Godel, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda), Reprezentacja Polski w piłkę nożną

Srebrne medale: Norbert Ozimek, Wiesław Rudkowski, Irena Szydłowska, Antoni Zajkowski, (Edward Barcik, Lucjan Lis, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski)
 
Brązowe medale: Leszek Błażyński, Janusz Gortat, Zbigniew Kaczmarek, Ryszard Katus, Czesław Kwieciński, Kazimierz Lipień, Irena Szewińska, (Andrzej Bek, Benedykt Kocot), (Rafał Piszcz, Władysław Szuszkiewicz)
 
Meksyk 1968:
Złote medale: Waldemar Baszanowski, Jerzy Kulej, Jerzy Pawłowski, Irena Szewińska, Józef Zapędzki

Srebrne medale: Józef Grudzień, Artur Olech

Brązowe medale: Stanisław Dragan, Marek Gołąb, Janusz Kierzkowski, Norbert Ozimek, Hubert Skrzypczak, Irena Szewińska, Henryk Trębicki, Marian Zieliński, (Egon Franke, Adam Lisewski, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Witold Woyda), (Bohdan Andrzejewski, Kazimierz Barburski, Michał Butkiewicz, Bohdan Gonsior, Henryk Nielaba), Reprezentacja Polski w siatkówkę kobiet

Tokio 1964:
Złote medale: Waldemar Baszanowski, Egon Franke, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Jerzy Kulej, Józef Szmidt, (Teresa Ciepły, Halina Górecka, Irena Szewińska, Ewa Kłobukowska)

Srebrne medale: Teresa Ciepły, Irena Szewińska x2, Artur Olech, (Marian Dudziak, Marian Foik, Wiesław Maniak, Andrzej Zieliński), (Egon Franke, Ryszard Parulski, Janusz Różycki, Zbigniew Skrudlik, Witold Woyda)

Brązowe medale: Andrzej Badeński, Józef Grzesiak, Ewa Kłobukowska, Mieczysław Nowak, Ireneusz Paliński, Zbigniew Pietrzykowski, Tadeusz Walasek, Marian Zieliński, (Emil Ochyra, Jerzy Pawłowski, Andrzej Piątkowski, Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub), Reprezentacja Polski w siatkówkę kobiet
 
Rzym 1960:
Złote medale: Zdzisław Krzyszkowiak, Ireneusz Paliński, Kazimierz Paździor, Józef Szmidt

Srebrne medale: Jerzy Adamski, Jarosława Jóźwiakowska, Elżbieta Krzesińska, Zbigniew Pietrzykowski, Tadeusz Walasek, (Marian Kuszewski, Jerzy Pawłowski, Andrzej Piątkowski, Emil Ochyra, Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub)

Brązowe medale: Brunon Bendig, Jan Bochenek, Leszek Drogosz, Marian Kasprzyk, Teodor Kocerka, Tadeusz Rut, Tadeusz Trojanowski, Daniela Walkowiak, Kazimierz Zimny, (Stefan Kapłaniak, Władysław Zieliński), (Teresa Ciepły, Halina Górecka, Barbara Janiszewska, Celina Jesionowska)

Melbourne 1956:
Złote medale: Elżbieta Duńska
 
Srebrne medale: Janusz Sidło, Adam Smelczyński, Jerzy Pawłowski x2, Marian Kuszewski, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Wojciech Zabłocki, Ryszard Zub
 
Brązowe medale: Natalia Kot-Wala, Marian Zieliński, Zbigniew Pietrzykowski, Henryk Niedźwiedzki, Dorota Horzonek, Helena Rakoczy, Danuta Stachow, Lidia Szczerbińska, Barbara Ślizowska
 

Polscy medaliści zimowych igrzysk olimpijskich:
 
Pekin 2022:
Brązowy medal: Dawid Kubacki

Pjongczang 2018:
Złoty medal: Kamil Stoch

Soczi 2014:

Vancouver 2010:
 
Turyn 2006:
Srebrny medal: Tomasz Sikora
Brązowy medal: Justyna Kowalczyk
 
Salt Lake City 2002:
Srebrny medal: Adam Małysz
Brązowy medal: Adam Małysz

Sapporo 1972:
Złoty medal: Wojciech Fortuna
 
Squaw Valley 1960:
Srebrny medal: Elwira Seroczyńska
Brązowy medal: Helena Pilejczyk
 
Cortina d'Ampezzo 1956:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz