poniedziałek, 2 maja 2022

Frank Rijkaard, Gary Lineker i Giuseppe Bergomi

3345. Frank Rijkaard 
3346. Gary Lineker
3347. Giuseppe Bergomi
 
Frank Rijkaard to holenderski piłkarz, który grał na pozycji defensywnego pomocnika. Uznawany jest za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w historii futbolu. Wychowanek Ajaxu Amsterdam. Pięciokrotny mistrz Holandii, czterokrotny zdobywca Pucharu Holandii, dwukrotny mistrz Włoch, dwukrotny zdobywca Złotych Butów w Holandii, trzykrotny zdobywca Pucharu Europy/Ligi Mistrzów, Pucharu Zdobywców Pucharów, Superpucharu Europy oraz Pucharu Interkontynentalnego. Z reprezentacją Holandii dwukrotnie uczestniczył w mistrzostwach Europy (1988 - mistrzostwo, 1992 - półfinał) oraz mistrzostwach świata (1990, 1994). W 2004 FIFA umieściła go na liście 125 najlepszych piłkarzy, tzw. FIFA 100.
 
Gary Lineker to angielski piłkarz, grający na pozycji napastnika, trzykrotny król strzelców ligi angielskiej. Uważany za jednego z najlepszych napastników swoich czasów. Grał w takich klubach jak Leicester City, FC Barcelona czy Tottenham Hotspur. W 2004 roku FIFA umieściła go na liście 125 najlepszych piłkarzy, tzw. FIFA 100.
 
Giuseppe Bergomi to włoski piłkarz grający jako obrońca. Przez całą swoją karierę związany był z Interem Mediolan. Na Mistrzostwach Świata w 1982 roku zdobył z reprezentacją złoty medal, a w 1990 roku brązowy. Bergomi jest również brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 1988 roku. W 2004 FIFA umieściła go na liście 125 najlepszych piłkarzy, tzw. FIFA 100.
 
Frank Rijkaard, właśc. Franklin Edmundo Rijkaard – holenderski piłkarz, który grał na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy, reprezentant kraju, trener. Uznawany jest za jednego z najlepszych defensywnych pomocników w historii futbolu. Wychowanek Ajaxu Amsterdam.
 
Gary Winston Lineker – angielski piłkarz, grający na pozycji napastnika, trzykrotny król strzelców ligi angielskiej. Uważany za jednego z najlepszych napastników swoich czasów. Karierę rozpoczął w swoim rodzinnym mieście Leicester, w klubie Leicester City.
 
Giuseppe Bergomi – włoski piłkarz grający jako obrońca. Przez całą swoją karierę związany z Interem Mediolan.

1 komentarz:

  1. Gratulacje! :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/05/1063-sonia-wisniewska.html

    OdpowiedzUsuń