poniedziałek, 30 maja 2022

Ewa Bem, Kasia Kowalska, Tadeusz Woźniak i Piotr Woźniak

3420. Ewa Bem
3421. Kasia Kowalska
3422. Tadeusz Woźniak
3423. Piotr Woźniak
 
Ewa Bem to polska wokalistka jazzowa, wykonująca także muzykę pop oraz blues, autorka tekstów piosenek. Uznawana za jedną z najpopularniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, nazywana „pierwszą damą polskiego jazzu”. Do historii piosenki jazzowej i rozrywkowej weszły jej wykonania utworów: „Żyj kolorowo”, „Moje serce to jest muzyk”, „Gram o wszystko” czy „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”.

Katarzyna Kowalska to polska piosenkarka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów piosenek oraz producentka.Kasia Kowalska jest znana z takich przebojów jak np. "Spowiedź", "A To Co Mam", "To Co Dobre" czy "Antidotum".
 
Tadeusz Woźniak to polski muzyk, kompozytor oraz wokalista. Od 1967 występuje jako solista, śpiewa najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniuje sobie na gitarze. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60 i w latach 70. Ma w dorobku muzykę do kilkuset piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów dokumentalnych i animowanych. Jest autorem muzyki i wykonawcą piosenki "Pośrodku świata" wykorzystanej w czołówce serialu Plebania.

Piotr Woźniak który jest synem Tadeusza Woźniaka, również zajmuje się muzyką. Wydał m.in. płytę "Dom na dachu" czy "Tata Adama".
 
Ewa Maria Bem-Sibilska – polska wokalistka jazzowa, wykonująca także muzykę pop oraz blues, autorka tekstów piosenek. Uznawana za jedną z najpopularniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, nazywana „pierwszą damą polskiego jazzu”.
 
Kasia Kowalska, właśc. Katarzyna Kowalska – polska piosenkarka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i producentka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Początkowo występowała w zespole Evergreen Roberta Amiriana.

Tadeusz Woźniak – polski muzyk, kompozytor oraz wokalista. Od 1967 występuje jako solista, śpiewa najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniuje sobie na gitarze. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70.

1 komentarz:

  1. Gratuluję :) Zapraszam do mnie: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/05/1082-anna-karna.html

    OdpowiedzUsuń