niedziela, 22 maja 2022

Peter Larsson, Kennet Andersson, Kurt Hamrin i Kent Nielsen

3398. Peter Larsson
3399. Kennet Andersson
3400. Kurt Hamrin
3401. Kent Nielsen

Peter Larsson to szwedzki piłkarz grający na pozycji obrońcy. W 1984 roku przeszedł do jednego z najbardziej utytułowanych klubów Szwecji, IFK Göteborg. Gra w IFK stała się dla Larssona przepustką do kariery i już w pierwszym sezonie gry wywalczył on mistrzostwo Szwecji. Przez kolejne 2 sezony nastąpiła dominacja Malmö FF i w 1986 roku IFK zostało jedynie wicemistrzem kraju. Kolejne sukcesy Larsson osiągnął w 1987 roku, gdy najpierw wywalczył Puchar UEFA (wystąpił w obu finałowych meczach z Dundee United), a pod koniec roku mistrzostwo Szwecji. Dzięki wysokiej formie i dobrej postawie za cały rok został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Piłkarza Szwecji. Gra Larssona została dostrzeżona w Amsterdamie i w styczniu 1988 został przez trenera Johana Cruyffa ściągnięty do tamtejszego Ajaksu Amsterdam. W 1990 roku został powołany przez Olle Nordina do kadry na Mistrzostwa Świata we Włoszech.
 
Kennet Andersson to szwedzki piłkarz występujący na pozycji napastnika. W swojej karierze reprezentował barwy takich klubów jak IFK Eskilstuna, IFK Göteborg, KV Mechelen, Norrköping, Lille OSC, SM Caen, Bari, Bologna FC, S.S. Lazio i Fenerbahçe SK. W reprezentacji Szwecji zagrał 83 razy i strzelił 31 goli. Grał na Mistrzostwach Świata w 1994 roku (3 miejsce), oraz na Mistrzostwach Europy 1992 roku (3miejsce) i Mistrzostwach Europy w 2000 roku.
 
Kurt Hamrin to były szwedzki piłkarz występujący na pozycji napastnika, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1958 roku. Hamrin jest jednym z najlepszych strzelców w historii włoskiej Serie A - w 400 spotkaniach zdobył 190 goli.

Kent Nielsen to były duński piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Był piłkarzem m.in. Aston Villi. Razem z reprezentacją Danii wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w 1992 roku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Peter Nils-Gösta Larsson – szwedzki piłkarz grający na pozycji obrońcy. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 189 cm wzrostu, ważył 87 kg.
 
Bernt Kennet Andersson – szwedzki piłkarz występujący na pozycji napastnika. W swojej karierze reprezentował barwy takich klubów jak IFK Eskilstuna, IFK Göteborg, KV Mechelen, Norrköping, Lille OSC, SM Caen, Bari, Bologna FC, S.S. Lazio i Fenerbahçe SK. W reprezentacji Szwecji zagrał 83 razy i strzelił 31 goli.
 
Kurt Roland Hamrin – były szwedzki piłkarz, napastnik, prawoskrzydłowy. Srebrny medalista MŚ 1958. Nosił przydomek Kurre. Hamrin jest jednym z najlepszych strzelców w historii włoskiej Serie A - w 400 spotkaniach zdobył 190 goli. Wychowywał się w juniorskich zespołach Huvudsta IS, Råsunda IS i AIK Fotboll.

Kent Nielsen – duński piłkarz i trener piłkarski, jako zawodnik grał na pozycji obrońcy.

1 komentarz:

  1. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/05/1074-s-p-bogusaw-mec.html

    OdpowiedzUsuń