czwartek, 19 maja 2022

Dieter Hoeneß, Bernd Schuster, Horst-Dieter Höttges i Gerd Kische

3388. Dieter Hoeneß
3389. Bernd Schuster
3390. Horst-Dieter Höttges
3391. Gerd Kische
 
Dieter Hoeneß to niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika. W 1986 roku został powołany do kadry na Mistrzostwa Świata, a reprezentacja RFN zakończyła tamten mundial na 2 miejscu.
 
Bernd Schuster to niemiecki trener piłkarski oraz były piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Grał w takich klubach jak np. FC Barcelona, Real Madryt czy Atlético Madryt. W 1980 roku został powołany do kadry Niemiec na Mistrzostwa Europy, które razem z reprezentacją wygrał.
 
Horst-Dieter Höttges to niemiecki piłkarz, boczny obrońca. W 1974 roku razem z RFN został mistrzem świata. Oprócz tytułu mistrza świata wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w 1972 roku, srebrny medal podczas Mistrzostw Świata w 1966 roku i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w 1970 roku.
 
Gerhard Kische to niemiecki piłkarz grający na pozycji prawego obrońcy. W 1974 roku został powołany przez selekcjonera Georga Buschnera do kadry na Mistrzostwa Świata, jedyny mundial na którym uczestniczyła kadra NRD. Natomiast w 1976 roku Gerd Kische zdobył z NRD złoty medal na igrzyskach olimpijskich.
 
 
 
 
 
 
 
Dieter Hoeneß – niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika. Brat Uliego Hoeneßa.
 
Bernd Schuster – niemiecki trener piłkarski i piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Obecnie trener.
 
Horst-Dieter Höttges – niemiecki piłkarz, boczny obrońca. Mistrz świata z roku 1974. Karierę piłkarską zaczynał w małych klubach z rodzinnego miasta. Następnie trenował w Borussii Mönchengladbach, a po jednym seniorskim sezonie rozegranym w jej barwach, w 1964 przeszedł do Werderu Brema.
 
Gerhard „Gerd” Kische – piłkarz niemiecki grający na pozycji prawego obrońcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz