środa, 18 maja 2022

Ladislav Jurkemik, Wolfgang Fahrian i Claudio Sala

3385. Ladislav Jurkemik
3386. Wolfgang Fahrian
3387. Claudio Sala
 
Ladislav Jurkemik to słowacki piłkarz grający na pozycji obrońcy. Znalazł się w kadrze Czechosłowacji na Mistrzostwa Europy w 1976 roku, na których był rezerwowym, ale wystąpił we wszystkich meczach. W finale z RFN w 80 minucie zmienił Jána Švehlíka, a w serii rzutów karnych wykorzystał swoją kolejkę, a niedługo potem z kolegami z reprezentacji mógł cieszyć się z wywalczenia mistrzostwa Europy. W 1980 roku Jurkemik wystąpił na kolejnym turnieju o mistrzostwo Europy, tym razem we Włoszech. Tam był zawodnikiem pierwszej jedenastki, a w meczu o 3 miejsce z Włochami zdobył gola, a potem wykorzystał rzut karny w serii rzutów karnych i wywalczył z Czechosłowacją brązowy medal.
 
Wolfgang Fahrian to były niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. W 1962 roku został powołany do kadry RFN na Mistrzostwa Świata. Zagrał na nich we wszystkich meczach swojej drużyny, a Niemcy zakończyli turniej na ćwierćfinale.
 
Claudio Sala to były włoski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. W 1978 roku uczestniczył w Mistrzostwach Świata, gdzie reprezentacja Włoch zajęła 4 miejsce. Większość kariery spędził w Torino FC. Z klubem z Turynu zdobył mistrzostwo Włoch w 1976 roku (ostatnie jak do tej pory w historii Torino) oraz Puchar Włoch w 1971 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ladislav Jurkemik − piłkarz słowacki grający na pozycji obrońcy. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 176 cm wzrostu, ważył 74 kg.
 
Wolfgang Fahrian – były niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza.
 
Claudio Sala, piłkarz włoski, reprezentant kraju. Podczas kariery piłkarskiej występował na pozycji pomocnika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz