piątek, 2 lipca 2021

Roberto Boninsegna, Lorenzo Buffon i Steve Heighway

2931. Roberto Boninsegna
2932. Lorenzo Buffon
2933. Steve Heighway
 
Roberto Boninsegna to włoski piłkarz, grający na pozycji napastnika. Roberto to srebrny medalista Mistrzostw Świata z 1970 roku oraz długoletni zawodnik mediolańskiego Interu. Grał również w Juventusie. Z Juve był mistrzem kraju w 1977 i 1978 oraz w 1977 roku znalazł się w gronie zdobywców Pucharu UEFA. W Serie A strzelił 163 goli w 366 meczach. Dwukrotnie był królem strzelców rozgrywek.
 
Lorenzo Buffon to włoski piłkarz grający na pozycji bramkarza. 16-krotny reprezentant Włoch. Buffon grał w A.C. Milan, Genoi, Interze Mediolan oraz Fiorentinie. Łącznie w spotkaniach Serie A wystąpił 376 razy. Największe sukcesy osiągnął w zespole Milanu. Zdobył z tym klubem 4 tytuły mistrza Włoch.
 
Steve Heighway to były irlandzki piłkarz, występujący na pozycji pomocnika, reprezentant kraju oraz jeden z czołowych piłkarzy Liverpoolu w latach siedemdziesiątych. W czasie swego jedenastoletniego pobytu w Liverpoolu pięciokrotnie został mistrzem Anglii, dwukrotnie sięgał po Puchar Europy oraz dwukrotnie wygrał Puchar UEFA.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Roberto Boninsegna, włoski piłkarz, napastnik. Srebrny medalista MŚ 1970. Długoletni zawodnik mediolańskiego Interu. W niższych klasach rozgrywkowych grał w Prato i A.S.C. Potenza. W Serie A debiutował w sezonie 1965/1966 w barwach Varese. W latach 1966-1969 był piłkarzem Cagliari Calcio, w 1969 odszedł do Interu.
 
Lorenzo Buffon - włoski piłkarz grający na pozycji bramkarza. 16-krotny reprezentant Włoch. Buffon grał w A.C. Milan, Genoi, Interze Mediolan oraz Fiorentinie. Łącznie w spotkaniach Serie A wystąpił 376 razy. Największe sukcesy osiągnął w zespole Milanu.
 
Stephen Derek "Steve" Heighway, były irlandzki piłkarz, występujący na pozycji pomocnika, reprezentant kraju, jeden z czołowych piłkarzy Liverpoolu w latach siedemdziesiątych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz