sobota, 3 lipca 2021

Magdalena Mroczkiewicz, Ewa Gryziecka-Kwiecińska i Carina Vogt

2934. Magdalena Mroczkiewicz
Ewa Gryziecka-Kwiecińska
2936. Carina Vogt
 
Magdalena Mroczkiewicz to polska florecistka, srebrna medalistka olimpijska z Sydney w 2000 roku. Wielokrotnie brała udział w seniorskich mistrzostwach świata i Europy. Mocny punkt drużyny florecistek, z zespołem wywalczyła m.in. złoty medal MŚ 2003 i 2007. Srebro IO 2000 zdobyła w turnieju drużynowym.
 
Ewa Gryziecka-Kwiecińska to polska lekkoatletka, która specjalizowała się w rzucie oszczepem, olimpijka z Monachium 1972. Postanowieniem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z 14 grudnia 1999 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla rozwoju sportu, za osiągnięcia w działalności na rzecz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
edit // Niestety podpis to jednak nadruk
 
Carina Vogt to niemiecka skoczkini narciarska, zawodniczka klubu SC Degenfeld. Pierwsza w historii mistrzyni olimpijska w skokach narciarskich kobiet, pięciokrotna medalistka mistrzostw świata, dwukrotna medalistka mistrzostw świata juniorów.
 
 
 
 
 
 
 
Magdalena Mroczkiewicz – polska florecistka, srebrna medalistka olimpijska z Sydney.
 
Ewa Gryziecka-Kwiecińska – polska lekkoatletka, która specjalizowała się w rzucie oszczepem, olimpijka z Monachium 1972.
 
Carina Vogt – niemiecka skoczkini narciarska, zawodniczka klubu SC Degenfeld. Pierwsza w historii mistrzyni olimpijska w skokach narciarskich kobiet, pięciokrotna medalistka mistrzostw świata, dwukrotna medalistka mistrzostw świata juniorów.

1 komentarz: