poniedziałek, 26 lipca 2021

Larisa Latynina, Natalia Kuchinskaya i Ramona Theresia Hofmeister

2989. Larisa Latynina
2990. Natalia Kuchinskaya
2991. Ramona Theresia Hofmeister
 
Larisa Latynina to pochodząca z Ukrainy gimnastyczka, odnosząca sukcesy w barwach Związku Radzieckiego, wielokrotna medalistka olimpijska. Łatynina uchodzi za jedną z najwybitniejszych gimnastyczek w historii. Przez 48 lat do niej należał rekord zdobytych na igrzyskach olimpijskich medali - podczas trzech startów wywalczyła ich łącznie osiemnaście (dziewięć złotych). W 1998 została uhonorowana miejscem w International Gymnastics Hall of Fame.
 
Natalia Kuchinskaya to radziecka gimnastyczka, cztorokrotna medalistka olimpijska z Meksyku w 1968 roku. Igrzyska w 1968 były jej jedyną olimpiadą. Triumfowała w drużynie i w ćwiczeniach na równoważni. Była trzecia w wieloboju oraz w ćwiczeniach wolnych. Była multimedalistką mistrzostw świata w 1966. W 2006 roku została uhonorowana miejscem w Galerii Sławy Gimnastyki.
 
 Ramona Theresia Hofmeister to niemiecka snowboardzistka, brązowa medalistka olimpijska w 2018 roku i złota medalistka mistrzostw świata juniorów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łarysa Semeniwna Dirij, po mężu Łarysa Łatynina – pochodząca z Ukrainy gimnastyczka, odnosząca sukcesy w barwach Związku Radzieckiego. Wielokrotna medalistka olimpijska. Łatynina uchodzi za jedną z najwybitniejszych gimnastyczek w historii.
 
Natalja Aleksandrowna Kuczinska – radziecka gimnastyczka. Cztorokrotna medalistka olimpijska z Meksyku. Igrzyska w 1968 były jej jedyną olimpiadą. Triumfowała w drużynie i w ćwiczeniach na równoważni. Była trzecia w wieloboju oraz w ćwiczeniach wolnych. Była multimedalistką mistrzostw świata w 1966.
 
 Ramona Theresia Hofmeister – niemiecka snowboardzistka, brązowa medalistka olimpijska i złota medalistka mistrzostw świata juniorów.

1 komentarz: