poniedziałek, 12 lipca 2021

Aleksandra Woźniak, Aleksandra Zawieruszanka, Ewa Lemańska i Halina Rowicka

2952. Aleksandra Woźniak
2953. Aleksandra Zawieruszanka
2954. Ewa Lemańska
2955. Halina Rowicka
 
Aleksandra Woźniak to polska aktorka. Na ekranie debiutowała w wieku 17 lat, w Teatrze Telewizji pt. "Moje Drzewko Pomarańczowe". Popularność zdobyła rolą starszej sierżant Kasi w sitcomie "13 posterunek", a także rolami serialowymi: Agaty Gabriel w "Złotopolskich", Jagny w "Plebanii" i Moniki Pruskiej w "Linii życia". W maju 2020 powiadomiła opinię publiczną o zakończeniu kariery aktorskiej.
 
Aleksandra Zawieruszanka to polska aktorka. Zagrała w takich filmach jak "Mąż swojej żony", "Rzeczpospolita babska" czy "Walkower".
 
Ewa Lemańska-Roycewicz to polska aktorka. Zagrała w takich filmach jak "Jak daleko stąd, jak blisko", "Janosik" czy w serialach jak np. Janosik" i "Doktor Ewa".
 
Halina Rowicka to polska aktorka, m.in. odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu "Dom".
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Aleksandra Woźniak – polska aktorka filmowa i teatralna, prezenterka telewizyjna, psychoterapeutka.
 
Aleksandra Zawieruszanka – polska aktorka.
 
Ewa Lemańska-Roycewicz – polska aktorka teatralna i filmowa. Od lat 80. XX wieku na stałe mieszka na Florydzie, gdzie pracowała jako asystentka lekarza. Obecnie jest na emeryturze.
 
Halina Rowicka, również jako Halina Rowicka-Kalczyńska – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, odtwórczyni roli Ewy Talar w serialu Dom.

2 komentarze:

  1. Gratuluję :) Aleksandrę Woźniak znam z "13 Posterunek" i Ewę z "Janosik"często oglądało się wtedy te seriale.Zapraszam na nowy autograf od piosenkarki https://autografy-andzi.blogspot.com/2021/07/kayah.html
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowny zestaw autografów! Ze szczególnym wskazaniem na Aleksandrę Zawieruszankę. "Mąż swojej żony" to jedna z moich ulubionych komedii tego okresu.

    OdpowiedzUsuń