czwartek, 15 lipca 2021

Pete Best, Nicko McBrain i Majka Jeżowska

2959. Pete Best
2960. Nicko McBrain
2961. Majka Jeżowska
 
Pete Best to brytyjski muzyk, piosenkarz i autor tekstów, pierwszy perkusista The Beatles. Dołączył do zespołu w sierpniu 1960 roku tuż przed wyjazdem na występy do Hamburga. Okoliczności w jakich został wyrzucony 16 sierpnia 1962 roku tuż przed osiągnięciem sukcesu przez zespół do dziś budzą wiele kontrowersji. Po odejściu z zespołu Best próbował wielu przedsięwzięć muzycznych w Wielkiej Brytanii, a potem w USA gdzie się przeprowadził, lecz bez większego powodzenia. Pete Best występuje obecnie ze swoim zespołem (The Pete Best Band), gdzie na perkusji gra też jego młodszy brat Roag. Zespół w swoim repertuarze ma m.in. wczesne przeboje The Beatles, takie jak: My Bonnie, Twist and Shout, Money (That’s What I Want) i One After 909.
 
Nicko McBrain to muzyk rockowy, perkusista brytyjskiej grupy Iron Maiden. Pierwszą płytą Nicka nagraną w Iron Maiden, było "Piece of Mind". Do tej pory nagrał z nimi 13 albumów. Jego żywiołowość i energia zjednały mu wielu fanów.
 
Majka Jeżowska to polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Ambasadorka dobrej woli UNICEF. W 1984 roku wykorzystała tekst Agnieszki Osieckiej "A ja wolę moją mamę", do którego skomponowała muzykę i nagrała piosenkę pod tym samym tytułem dla III Programu Polskiego Radia. Piosenka ta uzyskała dużą popularność, która skłoniła ją do wydania całej płyty pod tym samym tytułem. Album okazał się sukcesem komercyjnym, rozchodząc się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy. W 1994 roku założyła własne przedsiębiorstwo fonograficzne JA MAJKA Music, w ramach którego wydała kilkanaście swoich płyt z muzyką dla dzieci, a także zorganizowała kilka tysięcy własnych koncertów oraz różnego rodzaju imprez dla dzieci i rodzin.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Randolph Peter „Pete” Best – brytyjski muzyk, piosenkarz i autor tekstów, pierwszy perkusista The Beatles. Dołączył do zespołu w sierpniu 1960 tuż przed wyjazdem na występy do Hamburga. Okoliczności w jakich został wyrzucony 16 sierpnia 1962 tuż przed osiągnięciem sukcesu przez zespół do dziś budzą wiele kontrowersji.
 
Nicko McBrain, właściwie Michael Henry McBrain – muzyk rockowy, perkusista brytyjskiej grupy Iron Maiden.
 
Majka Jeżowska, właśc. Maria Zofia Jeżowska – polska piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka. Ambasadorka dobrej woli UNICEF.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz