czwartek, 22 lipca 2021

Huber Hurkacz, Roy Emerson i Stefan Edberg

2977. Huber Hurkacz
2978. Roy Emerson
2979. Stefan Edberg
 
Hubert Hurkacz to polski tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa, triumfator profesjonalnych turniejów rangi ATP Tour, ATP Challenger Tour i ITF Men’s Circuit, finalista Australian Open 2015 w grze podwójnej chłopców. Pierwszy polski triumfator turnieju ATP Tour Masters 1000 – w Miami w 2021 roku. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP Tour w singlu był na 16. miejscu.
 
Roy Emerson to australijski tenisista, zwycięzca dwudziestu ośmiu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej i podwójnej, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Davisa. Era największych sukcesów Roya Emersona przypadła na lata 1963–1967. Emerson wygrywał regularnie przynajmniej jeden turniej wielkoszlemowy rocznie, w tym mistrzostwa Australii pięć razy z rzędu. W 1964 roku triumfował w trzech imprezach. Z kolei w 1966 roku był bliski powtórzenia osiągnięcia Freda Perry’ego trzech z rzędu wygranych na Wimbledonie; startował w turnieju jako faworyt, jednak kontuzja odniesiona w trakcie jednego z pojedynków pozbawiła go możliwości odniesienia końcowego zwycięstwa. Triumfował łącznie w dwunastu turniejach wielkoszlemowych w grze pojedynczej, jednocześnie Emerson był skutecznym deblistą i dalsze szesnaście tytułów wielkoszlemowych dołożył w grze podwójnej. Jest również jedynym tenisistą, który zdołał wygrać wszystkie turnieje wielkoszlemowe i w singlu i deblu. W 1982 roku został uhonorowany miejscem w Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.
 
Stefan Edberg to szwedzki tenisista, zwycięzca 9 turniejów wielkoszlemowych, lider rankingu singlowego i deblowego, zdobywca Pucharu Davisa, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Seulu w grze pojedynczej i podwójnej. Wygrał w karierze 41 turniejów w grze pojedynczej oraz 18 turniejów deblowych o randze ATP World Tour. W 2004 roku znalazł się w gronie członków Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.
 
 
 
 
 
 
Hubert Hurkacz – polski tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa, triumfator profesjonalnych turniejów rangi ATP Tour, ATP Challenger Tour i ITF Men’s Circuit, finalista Australian Open 2015 w grze podwójnej chłopców, medalista mistrzostw Polski i halowych mistrzostw Polski juniorów.
 
Roy Stanley Emerson – australijski tenisista, zwycięzca dwudziestu ośmiu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej i podwójnej, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Davisa.
 
Stefan Edberg – szwedzki tenisista, zwycięzca 9 turniejów wielkoszlemowych, lider rankingu singlowego i deblowego, zdobywca Pucharu Davisa, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Seulu w grze pojedynczej i podwójnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz