środa, 9 grudnia 2020

Philipp Degen, Wolfgang Funkel, Marcell Jansen, Michael Bella i Max Meyer

2282. Philipp Degen
2283. Wolfgang Funkel
2284. Marcell Jansen
2285. Michael Bella
2286. Max Meyer
 
 Philipp Degen to szwajcarski piłkarz, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2008 roku.
 
Wolfgang Funkel to niemiecki piłkarz, grający na pozycji obrońcy. Funkel nie był wybitnym piłkarzem, choć na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych uznawany był za jednego z solidniejszych obrońców Bundesligi. Razem z reprezentacją Niemiec zdobył brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w 1988 roku.
 
Marcell Jansen to brązowy medalista Mistrzostw Świata w 2006 roku, Mistrzostw Świata w 2010 roku, srebrny medalista Mistrzostw Europy w 2008 roku.
 
 Michael Bella to niemiecki piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Razem z reprezentacją Niemiec wygrał Mistrzostwa Europy w 1972 roku.
 
Maximilian „Max” Meyer to niemiecki piłkarz, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Philipp Degen – szwajcarski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy, uczestnik Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2006 i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2008. Jego brat bliźniak David Degen również jest piłkarzem.
 
Wolfgang Funkel – piłkarz niemiecki, grający na pozycji obrońcy. Funkel nie był wybitnym piłkarzem, choć na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych uznawany był za jednego z solidniejszych obrońców Bundesligi. W 1986 roku dwukrotnie zagrał w reprezentacji Niemiec.
 
Marcell Jansen – niemiecki piłkarz grający na pozycji lewego obrońcy. Brązowy medalista Mistrzostw Świata 2006, Mistrzostw Świata 2010, srebrny medalista Mistrzostw Europy 2008.
 
 Michael Bella – niemiecki piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
 
Maximilian „Max” Meyer – niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w angielskim klubie Crystal Palace oraz w reprezentacji Niemiec. Srebrny medalista Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016.

2 komentarze:

  1. Serdecznie gratuluję, wspaniały dodatek do kolekcji

    Zapraszam również do mnie na nowy post http://autografykyo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję =) Zapraszam na nowy post blizejgwiazd.blogspot.com. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń