niedziela, 13 grudnia 2020

Ali MacGraw, Eva Marie Saint i Ann Blyth

2306. Ali MacGraw
2307. Eva Marie Saint
2308. Ann Blyth

Ali MacGraw to amerykańska aktorka, fotografka, pisarka, działaczka na rzecz praw zwierząt i modelka. Za role w filmach "Love Story" i "Ucieczka gangstera" otrzymała Złote Globy. Oprócz tego zagrała jeszcze w filmach "Ucieczka gangstera" czy "Konwój".

 Eva Marie Saint to amerykańska aktorka,, której kariera obejmuje ponad siedem dekad. Jest laureatką Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Na nabrzeżach". Oprócz tego grała w takich filmach jak "Titanic", "W poszukiwaniu deszczowego drzewa", "Północ - północny zachód" czy "Zimowa opowieść".

 Ann Blyth to amerykańska aktorka i piosenkarka, nominowana do Oscara za rolę drugoplanową w filmie "Mildred Pierce". Oprócz tego zagrała w takich filmach jak "Historia Heleny Morgan", "Ma w ramionach cały świat", "Królewski złodziej" czy "Książę student".

 
 
 Elizabeth Alice MacGraw – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, fotografka, pisarka, działaczka na rzecz praw zwierząt i modelka.

 Eva Marie Saint – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, której kariera obejmuje ponad siedem dekad. Jest laureatką Oscara za drugoplanową rolę w obrazie Na nabrzeżach.

 Ann Marie Blyth − amerykańska aktorka i piosenkarka, nominowana do Oscara za rolę drugoplanową w filmie Mildred Pierce. Ann Blyth urodziła się w Mount Kisco. Jej rodzice rozeszli się krótko po jej narodzinach. Została wychowana przez matkę w wierze katolickiej.

2 komentarze: