sobota, 26 grudnia 2020

Maria Koterbska i Wiesław Ochman

2352. Maria Koterbska
2353. Wiesław Ochman
 
 Maria Koterbska to polska piosenkarka, szczególnie popularna w latach 50 i 60 XX wieku. Jej największe przeboje to m.in. "Augustowskie noce", "Brzydula i rudzielec", "Karuzela", "Parasolki", "Serduszko puka w rytmie cza cza", "Do grającej szafy grosik wrzuć" czy "Wrocławska piosenka".
 
Wiesław Ochman to polski śpiewak operowy. Karierę międzynarodową rozpoczął w 1967 od Opery w Berlinie, następnie występował w Monachium i Hamburgu. Odniósł też pierwsze sukcesy na festiwalach w Glyndebourne oraz Salzburgu. W 1972 występował w Operze Paryskiej, następnie w Chicago i San Francisco. W 1975 partią Arriga w operze Nieszpory sycylijskie Verdiego zadebiutował na scenie nowojorskiej Metropolitan Opera. Występował w towarzystwie gwiazd operowych, m.in. w mediolańskiej La Scali, Barcelonie, Buenos Aires, Madrycie, Moskwie, Rzymie, Sewilli i Wiedniu.
 
 
 

Maria Koterbska-Frankl – polska piosenkarka, szczególnie popularna w latach 50. i 60. XX w.; jej największe przeboje to m.in. „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Wrocławska piosenka”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”.
 
Wiesław Ochman – polski śpiewak operowy.

3 komentarze:

  1. Maria Koterbska - cudowna osoba, która niestrudzenie odpisuje na prośby swoich wielbicieli. Gratuluję nowych zdobyczy. Jeśli to nie byłby problem, to proszę o dodanie mojego bloga z autografami: https://moja-kolekcja-autografy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń