wtorek, 1 grudnia 2020

Julie Walters, Dana Gillespie, Connie Francis i Cyndi Lauper

2250. Julie Walters
2251. Dana Gillespie
2252. Connie Francis
2253. Cyndi Lauper
 
Julie Walters to brytyjska aktorka, dwukrotnie nominowana do Oscara. Grała m.in. w filmach: "Billy Elliot", "Edukacja Rity", "Mamma Mia!" oraz w serii filmów o Harrym Potterze.

Dana Gillespie to angielska aktorka, piosenkarka i autorka tekstów.
 
Connie Francis to amerykańska piosenkarka popowa. Jednym z jej największych hitów jest utwór "Mi Tonto Amor".
 
Cyndi Lauper to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, aktorka, menedżerka w wrestlingu i aktywistka ruchu LGBT. Rozpoczęła solową karierę muzyczną w 1983. Jej największe hity to "Girls Just Want To Have Fun", "Time After Time" czy "True Colors".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Julie Walters, właściwie Julia Mary Walters – brytyjska aktorka, dwukrotnie nominowana do Oscara. Grała m.in. w filmach: Billy Elliot, Edukacja Rity, Mamma Mia! oraz w serii filmów o Harrym Potterze. Odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, co daje jej prawo używania tytułu Dame.

Dana Gillespie to angielska aktorka, piosenkarka i autorka tekstów. Pierwotnie występując i nagrywając jako nastolatka, przez lata Gillespie była zaangażowana w nagrywanie ponad 45 albumów i występowała w produkcjach scenicznych, takich jak Jesus Christ Superstar i kilku filmach.
 
Connie Francis, właśc. Concetta Rosa Maria Franconero – amerykańska piosenkarka popowa.
 
Cynthia Ann Stephanie „Cyndi” Lauper – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, aktorka, menedżerka w wrestlingu i aktywistka ruchu LGBT. Rozpoczęła solową karierę muzyczną w 1983.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz