piątek, 11 grudnia 2020

Antoni Szymanowski, Henryk Maculewicz, Jan Domarski, Roman Jakóbczak, Stanisław Oślizło i Joachim Marx

2293. Antoni Szymanowski
2294. Henryk Maculewicz
2295. Jan Domarski
2296. Roman Jakóbczak
2297. Stanisław Oślizło
2298. Joachim Marx
 
Dziś trochę polskich piłkarzy. Część podpisów jest z zakupu, część z wymiany i część zdobyta listownie. Zdjęcie Joachima w rzeczywistości wygląda trochę lepiej, lecz niestety mój skaner średnio się spisuje.
 
Antoni Szymanowski to polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Razem z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku, oraz srebrny w 1974 roku. Podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku razem z reprezentacją zajął 3 miejsce. Dla reprezentacji Polski rozegrał 82 spotkania, strzelając w nich jedną bramkę.
 
Henryk Maculewicz to polski piłkarz, który rozegrał dla reprezentacji Polski 23 mecze. Podczas Mistrzostw Świata w 1978 roku wystąpił we wszystkich (sześciu) meczach Polaków.
 
Jan Domarski to piłkarz grający na pozycji napastnika, zdobywca trzeciego miejsca podczas Mistrzostw świata w Niemczech w 1974 roku. Dla reprezentacji Polski rozegrał 17 spotkań, strzelając w nich 2 bramki.
 
Roman Jakóbczak to polski piłkarz grający na pozycji pomocnika, zdobywca trzeciego miejsca podczas Mistrzostw świata w Niemczech w 1974 roku. Dla reprezentacji Polski rozegrał 5 spotkań, strzelając w nich 2 bramki.
 
Stanisław Oślizło to polski piłkarz grający na pozycji obrońcy. Strzelec jedynej bramki w historii polskiej piłki w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w meczu z Manchesterem City. Dla reprezentacji Polski rozegrał 57 spotkań, strzelając w nich 1 bramkę.
 
Joachim Marx to polski piłkarz występujący na pozycji napastnika, złoty medalista olimpijski z 1972 roku z Monachium. Dla reprezentacji Polski rozegrał 23 spotkania, strzelając w nich 10 bramek. Choroba uniemożliwiła mu występ na Mistrzostwach Świata w1974 roku.
 
 


Antoni Jan Szymanowski – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy, reprezentant Polski, olimpijczyk, trener. Reprezentował barwy Wisły Kraków, Gwardii Warszawa oraz Club Brugge. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.
 
Henryk Józef Maculewicz – polski piłkarz, boczny lub środkowy obrońca. Uczestnik mistrzostw świata w Argentynie. W latach 1971-1979 był piłkarzem krakowskiej Wisły. W tym czasie rozegrał 193 mecze ligowe i strzelił 11 bramek. W 1978 zdobył tytuł mistrza Polski.
 
Jan Andrzej Domarski – piłkarz grający na pozycji napastnika, reprezentant Polski, uczestnik i zdobywca trzeciego miejsca podczas mistrzostw świata w Niemczech w 1974. 
 
Roman Józef Jakóbczak – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant kraju, trener. 
 
Stanisław Oślizło – polski piłkarz, obrońca, wychowanek Kolejarza Wodzisław, kapitan reprezentacji Polski i Górnika Zabrze, strzelec jedynej bramki w historii polskiej piłki w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w meczu z Manchesterem City. 
 
Joachim Jerzy Marx – polski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika lub obrońcy oraz trener piłkarski. Reprezentant Polski, złoty medalista olimpijski 1972 z Monachium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz