środa, 3 marca 2021

Mark Lawrenson, Paul Walsh i Gary Mabbutt

2620. Mark Lawrenson
2621. Paul Walsh
2622. Gary Mabbutt
 
 Mark Lawrenson to irlandzki piłkarz angielskiego pochodzenia. Grał na pozycji obrońcy m.in. w Liverpoolu. W pierwszym sezonie Lawrensona, Liverpool wygrał ligę i Puchar Ligi. Przez kolejne dwa sezony klub powtórzył to osiągnięcie i stał się dopiero trzecim zespołem w historii, który wygrał trzy tytuły pod rząd. Zdobyli również swój czwarty Puchar Europy w 1984 roku. Lawrenson doznał kontuzji na trzy tygodnie przed finałem Pucharu Europy w 1985 roku. Zaczął mecz, ale odnowił mu się uraz i zszedł po kilku minutach gry. Jego kariera w Merseyside zakończyła się z dorobkiem 322 spotkań i 18 golami we wszystkich rozgrywkach.  Po zakończeniu kariery został ekspertem w telewizji BBC.
 
Paul Walsh to angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Największą sławę zdobył w latach 80. grając m.in. w Liverpoolu czy Tottenhamie Hotspur. W reprezentacji Anglii wystąpił 5 razy i zdobył 1 gola.
 
Gary Mabbutt to angielski piłkarz grający na pozycji obrońcy. W swojej karierze rozegrał 16 meczów w reprezentacji Anglii i strzelił 1 gola. W sezonie 1983/1984 dotarł z Tottenhamem do finału Pucharu UEFA. Wystąpił w nim w obu spotkaniach z Anderlechtem. W obu meczach padł remis 1:1, a Tottenham zdobył puchar, dzięki zwycięstwu w serii rzutów karnych. Z kolei w 1991 roku wystąpił w wygranym 2:1 finale Pucharu Anglii z Nottinghamem Forest. W Tottenhamie Hotspur grał do końca swojej kariery, czyli do końca sezonu 1997/1998. W Tottenhamie, w którym pełnił również funkcję kapitana, rozegrał 482 ligowe mecze oraz zdobył w nich 27 goli.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Mark Thomas Lawrenson - irlandzki piłkarz angielskiego pochodzenia. Grał na pozycji obrońcy m.in. w Liverpoolu. Po zakończeniu kariery został ekspertem w telewizji BBC. Urodził się w Anglii, ale grał w reprezentacji Irlandii, gdyż jego dziadek Thomas Crotty urodził się w Waterford.
 
Paul Anthony Walsh – angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Największą sławę zdobył w latach 80. grając w Liverpool F.C. W reprezentacji Anglii wystąpił 5 razy i zdobył 1 gola.
 
Gary Mabbutt OBE – piłkarz angielski grający na pozycji obrońcy. W swojej karierze rozegrał 16 meczów w reprezentacji Anglii i strzelił 1 gola.

1 komentarz:

  1. Gratuluję i zapraszam do mnie na nowy post https://autografy-celebrytow.blogspot.com/2021/03/grzegorz-krychowiak.html

    OdpowiedzUsuń