poniedziałek, 1 marca 2021

Claudia Kohde-Kilsch i Dominic Thiem

2616. Claudia Kohde-Kilsch
2617. Dominic Thiem
 
Claudia Kohde-Kilsch to niemiecka tenisistka, zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej, zdobywczyni Pucharu Federacji i medalistka olimpijska w 1988 roku. W grze pojedynczej wygrała osiem turniejów cyklu WTA, kilkakrotnie uczestniczyła w turnieju WTA Finals, we wrześniu 1985 została sklasyfikowana na pozycji nr 4. w rankingu gry pojedynczej kobiet. Jeszcze większe sukcesy ma na koncie jako deblistka. Tworzyła udane pary m.in. ze Graf, Bunge, Pfaff, ale przede wszystkim z Czeszką Sukovą. Wraz z Sukovą stanowiła drugą parę rankingu deblistek WTA (za Navrátilovą i Shriver), w latach 1983–1987 wygrały one wspólnie 19 turniejów, w tym US Open 1985 i Wimbledon 1987. Z kolei w parze ze Steffi Graf Kohde sięgnęła po brązowy medal olimpijski w Seulu w 1988 roku.
 
Dominic Thiem to austriacki tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego US Open 2020, reprezentant w Pucharze Davisa. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP Tour w singlu był na 3. miejscu, a w deblu na 67. miejscu.
 
 


Claudia Kohde-Kilsch – niemiecka tenisistka, zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej, zdobywczyni Pucharu Federacji, medalistka olimpijska.
 
Dominic Thiem – austriacki tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego US Open 2020, reprezentant w Pucharze Davisa. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu ATP Tour w singlu był na 3. miejscu, a w deblu na 67. miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz