środa, 10 marca 2021

Andy Sinton i Norman Whiteside

2635. Andy Sinton
2636. Norman Whiteside
 
Andrew Sinton to angielski piłkarz, reprezentant kraju grający na pozycji pomocnika. Uczestnik Euro 1992. Karierę piłkarską rozpoczął w 1983 roku w klubie Cambridge United. Od tego czasu grał w takich klubach jak Brentford, Queens Park Rangers, Sheffield Wednesday, Tottenham Hotspur, Wolverhampton Wanderers, Burton Albion, Bromsgrove Rovers i Fleet Town.
 
Norman Whiteside to irlandzki piłkarz. Reprezentował swój kraj na dwóch Mistrzostwach Świata w 1982 i 1986 roku. Grał dla Manchesteru United i Evertonu, zanim jego kariera została zakończona przez kontuzję, której doznał w wieku 26 lat. Whiteside pobił rekord Pelégo zostając najmłodszym zawodnikiem grającym na MŚ, debiutował dla Irlandii Północnej mając 17 lat i 41 dni na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku. Po 13 operacjach nogi którym poddał się w trakcie kariery, Whiteside zrezygnował z zawodowej piłki w 1990 w wieku zaledwie 26 lat, po poradzie od doktora, mówiącej, iż dalsza gra może uniemożliwić mu chodzenie.młodszym zawodnikiem grającym na MŚ, debiutował dla Irlandii Północnej mając 17 lat i 41 dni na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
Andrew Sinton- angielski piłkarz, reprezentant kraju grający na pozycji pomocnika. Uczestnik Euro 1992.
 
Norman Whiteside – piłkarz irlandzki, reprezentant Irlandii Północnej. Reprezentował swój kraj na dwóch MŚ. Grał dla Manchesteru United i Evertonu, zanim jego kariera została zakończona przez kontuzję której doznał w wieku 26 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz