środa, 17 marca 2021

Chad Channing, Helene Fischer i Andrzej Korzyński

2653. Chad Channing
2654. Helene Fischer
2655. Andrzej Korzyński
 
 Chad Channing to amerykański muzyk i perkusista. Chad początkowo grał na gitarze basowej, lecz zaniepokojeni postępującym zanikiem mięśni nóg syna rodzice postanowili kupić perkusję, która stała się lekarstwem na dolegliwości Channinga. Znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Nirvana. W 1989 roku z Nirvaną nagrał debiutancki album grupy "Bleach". Na własną prośbę opuścił zespół w czerwcu 1990 roku, a jego miejsce zajął Dave Grohl. Po odejściu Chad Channing brał jeszcze udział w nagrywaniu płyty Incesticide – jego perkusję można usłyszeć w Big Long Now, Dive i Stain.
 
Helene Fischer to niemiecka piosenkarka urodzona w ZSRR. Od debiutu w 2005 była już laureatką wielu nagród, między innymi trzech nagród „Echo” i trzech nagród „Krone der Volksmusik”. Wszystkie jej albumy CD i DVD osiągnęły status podwójnej platynowej płyty.
 
Andrzej Korzyński to polski kompozytor, aranżer i pianista, członek Polskiej Akademii Filmowej. W 1970 roku skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu wytwórni Warner Bros "Germania 7 donne a testa". W latach 70. prowadził zespół Arp Life, który wykorzystywał pionierską wtedy muzykę elektroniczną z syntezatorów, m.in. do filmu "W pustyni i w puszczy". Andrzej Korzyński przez wiele lat współpracował z reżyserem Andrzejem Żuławskim, skomponował ścieżkę dźwiękową do takich jego filmów jak "Pieśń triumfującej miłości", "Trzecia część nocy", "Na srebrnym globie", "Opętanie" i "Kosmos". W 2019 stworzył muzykę do filmu Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Skomponował także muzykę do filmów "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, "Ocalenie" Edwarda Żebrowskiego, "Pierścień i róża" Jerzego Gruzy i "Akademia pana Kleksa" Krzysztofa Gradowskiego. Jest twórcą popularnej w latach 80. postaci Franka Kimono, w którą wcielał się aktor Piotr Fronczewski, a także autorem wykonywanych przez niego piosenek. W 1991 napisał z kolei słowa do piosenki Mydełko Fa wykonywanej przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata.
 
 
 
 
 
 
 
 

 Chad Channing to amerykański muzyk i perkusista. Chad początkowo grał na gitarze basowej, lecz zaniepokojeni postępującym zanikiem mięśni nóg syna rodzice postanowili kupić perkusję, która stała się lekarstwem na dolegliwości Channinga. Znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Nirvana.
 
Helene Fischer – niemiecka piosenkarka urodzona w ZSRR. Od debiutu w 2005 była już laureatką wielu nagród, między innymi trzech nagród „Echo” i trzech nagród „Krone der Volksmusik”.
 
Andrzej Waldemar Korzyński, pseud. „Andrzej Spol” – polski kompozytor, aranżer i pianista, członek Polskiej Akademii Filmowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz