wtorek, 2 marca 2021

Lech Piasecki i Mieczysław Nowicki

2618. Lech Piasecki
2619. Mieczysław Nowicki
 
Lech Piasecki to polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców. Zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1985 roku. Zdobył też tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas oraz z Zenonem Jaskułą w jeździe na czas parami. Te sukcesy przyniosły mu wygraną w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski. Lech Piasecki to również zwycięzca pięciu etapów w Giro d’Italia, lider Tour de France po 1 i 2 etapie.
 
Mieczysław Nowicki to polski polityk, kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Na mistrzostwach świata w Yvoir w 1975 roku wspólnie z Tadeuszem Mytnikiem, Ryszardem Szurkowskim i Stanisławem Szozdą zwyciężył w drużynowej jeździe na czas. Rok później drużyna w składzie: Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski zdobyła srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu. Nowicki dołożył do tego brąz w wyścigu indywidualnym. W 1977 roku sięgnął w szosowym wyścigu drużynowym po brązowy medal na mistrzostwach świata w San Cristóbal.
 
 
 
 
 
 

 
 
Lech Piasecki – polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców, zwycięzca Wyścigu Pokoju, pięciu etapów w Giro d’Italia, lider Tour de France.
 
Mieczysław Paweł Nowicki – polski polityk, kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz