niedziela, 7 lutego 2021

Katarina Witt, Philipp Aschenwald i Pavel Ploc

2539. Katarina Witt
2540. Philipp Aschenwald
2541. Pavel Ploc
 
Katarina Witt to niemiecka łyżwiarka figurowa, startująca w konkurencji solistek. Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Sarajewa i Calgary, 4-krotna mistrzyni świata, 6-krotna mistrzyni Europy oraz 8-krotna mistrzyni NRD. W 1984 roku została odznaczona Złotym Orderem Zasług dla Ojczyzny.
 
 Philipp Aschenwald to austriacki skoczek narciarski, dwukrotny srebrny medalista drużynowy z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2019 roku.
 
Pavel Ploc to czeski skoczek narciarski, dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata oraz dwukrotny medalista mistrzostw świata w lotach. Na igrzyskach olimpijskich w Sarajewie wywalczył brązowy medal na dużej skoczni, ulegając jedynie Mattiemu Nykänenowi oraz Jensowi Weißflogowi. W sezonie 1987/1988 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, plasując się bezpośrednio za Mattim Nykänenem. Wystartował także na igrzyskach w Calgary w 1988 roku, gdzie wywalczył srebrny medal na skoczni normalnej.
Katarina Witt – niemiecka łyżwiarka figurowa, startująca w konkurencji solistek. Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Sarajewa i Calgary, uczestniczka igrzysk olimpijskich, 4-krotna mistrzyni świata, 6-krotna mistrzyni Europy oraz 8-krotna mistrzyni NRD. Ostatecznie zakończyła karierę amatorską w 1994 roku.
 
 Philipp Aschenwald – austriacki skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Mayerhofen. Dwukrotny srebrny medalista drużynowy z Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019. Drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata juniorów. Medalista mistrzostw kraju.
 
Pavel Ploc – czeski skoczek narciarski, trener i polityk, reprezentant Czechosłowacji, dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata oraz dwukrotny medalista mistrzostw świata w lotach, w latach 2006–2017 deputowany do Izby Poselskiej z ramienia ČSSD.

1 komentarz:

  1. Gratuluję nowych podpisów w kolekcji. Katarina Witt była kiedyś niekwestionowaną królową jazdy figurowej na lodzie. Też mam jej autografy

    OdpowiedzUsuń