piątek, 5 lutego 2021

Claudia Schiffer, Tomasz Zimoch, Józef Wilkoń, Anne Perry i Chelsea Hardin

2529. Claudia Schiffer (możliwy SEC)
2530. Tomasz Zimoch
2531. Józef Wilkoń
2532. Anne Perry
2533. Chelsea Hardin

Claudia Maria Schiffer to niemiecka modelka, aktorka i projektantka mody. Zyskała sławę na początku lat 90. jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie. W swojej początkowej karierze porównana była do Brigitte Bardot. Niestety z tego co czytałem jest sporo podejrzeń, że Claudia niczego nie podpisuje, tylko robi to jej sekretarka...
 
Tomasz Zimoch to polski dziennikarz i komentator sportowy. Znany z żywiołowych relacji z imprez sportowych i bardzo emocjonalnego komentarza, szczególnie podczas sukcesów polskich sportowców. Zapamiętany szczególnie z komentarza w meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Brøndby IF z 1996 roku. W końcówce spotkania, po strzeleniu gola dającego polskiej drużynie awans do Ligi Mistrzów sezonu 1996/1997, Tomasz Zimoch „zachęcał” tureckiego sędziego Ahmeta Çakara do jak najszybszego zakończenia pojedynku (m.in. zdaniem Panie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!).
 
Józef Wilkoń to polski ilustrator, malarz, historyk sztuki. Zilustrował blisko dwieście książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce. Józef Wilkoń zyskał międzynarodową sławę, był wielokrotnie nagradzany w Polsce i poza jej granicami. Tworzy „przestrzenne ilustracje”, czyli zwierzyńce z drewnianych bali i blachy.
 
Anne Perry to angielska pisarka historycznych kryminałów, najbardziej znana z serii o Thomasie Pitt oraz Williamie Monk. W 1954 roku, w wieku piętnastu lat, została skazana za udział w zabójstwie matki swojej przyjaciółki. Zmieniła nazwisko po odbyciu pięcioletniego wyroku. 
 
Chelsea Hardin to amerykańska modelka, która została koronowana na Miss Hawaii USA 2016.
 


Claudia Maria Schiffer – niemiecka modelka, aktorka i projektantka mody. Zyskała sławę na początku lat 90. jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie. W swojej początkowej karierze porównana była do Brigitte Bardot.
 
Tomasz Franciszek Zimoch – polski dziennikarz i komentator sportowy, polityk, z wykształcenia prawnik, poseł na Sejm IX kadencji.
 
Józef Wilkoń – polski ilustrator, malarz, historyk sztuki. 
 
Anne Perry – angielska pisarka historycznych kryminałów, najbardziej znana z serii o Thomasie Pitt oraz Williamie Monk. W 1954 roku, w wieku piętnastu lat, została skazana za udział w zabójstwie matki swojej przyjaciółki. Zmieniła nazwisko po odbyciu pięcioletniego wyroku. 
 
Chelsea Keolani Hardin to amerykańska modelka, która została koronowana na Miss Hawaii USA 2016.

1 komentarz:

  1. Możliwe, że Claudia znów (który to już raz) skróciła swój podpis, ale ostatnie krótkie jakie widziałem charakteryzowały się wyraźnym rozróżnieniem grupy s-i-f (ch już dawno pomijała), albo przejściem w f dół-góra-dół. Na Twoim s przechodzi od razu z góry w f. Pomijam imię, które też jest (za) bardzo skrócone.

    OdpowiedzUsuń