piątek, 12 lutego 2021

Chita Rivera, Tovah Feldshuh, Marisa Pavan i Senta Berger

2563. Chita Rivera
2564. Tovah Feldshuh
2565. Marisa Pavan
2566. Senta Berger
 
 Chita Rivera to amerykańska piosenkarka, aktorka i tancerka. Najbardziej znana ze swoich ról w teatrze muzycznym. Jest pierwszą Hiszpanką i pierwszą latynoamerykanką, która w grudniu 2002 otrzymała nagrodę Kennedy Center Honors. W 2009 roku Otrzymała Presidential Medal of Freedom.
 
Terri Sue „Tovah” Feldshuh to amerykańska aktorka, piosenkarka i dramatopisarka. Od ponad czterech dekad jest gwiazdą Broadwayu, zdobywając cztery nominacje do nagrody Tony. Zagrała m.in. w serialu "The Walking Dead".
 
Marisa Pavan to włoska aktorka filmowa. Siostra bliźniaczka Pier Angeli. Zagrała w takich filmach jak "Tatuowana róża", "Salomon i królowa Saby" czy "Człowiek w szarym garniturze". Oprócz zdjęć dostałem notkę, że niestety pomyliłem się przy wyborze fotek.
 
 Senta Berger to austriacka aktorka i producentka filmowa. Zagrała w takich filmach jak "Major Dundee", "Żelazny krzyż", "Barwy ciemności", "Kiedy kobiety miały ogony" czy "Witamy u Hartmannów".
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Chita Rivera właściwie Dolores Conchita del Rivero – amerykańska piosenkarka, aktorka i tancerka. Najbardziej znana ze swoich ról w teatrze muzycznym. Jest pierwszą Hiszpanką i pierwszą latynoamerykanką, która w grudniu 2002 otrzymała nagrodę Kennedy Center Honors. W 2009 r. Otrzymała Presidential Medal of Freedom.
 
Terri Sue „Tovah” Feldshuh – aktorka amerykańska, piosenkarka i dramatopisarka. Od ponad czterech dekad jest gwiazdą Broadwayu, zdobywając cztery nominacje do nagrody Tony.
 
Marisa Pavan, właściwie Marisa Pierangeli - włoska aktorka filmowa. Siostra bliźniaczka Pier Angeli.
 
 Senta Berger – austriacka aktorka i producentka filmowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz