czwartek, 4 lutego 2021

Gheorghe Hagi, Neven Subotić, Wolfgang de Beer, Oliver Roth i Gerd Wiesemes

2524. Gheorghe Hagi
2525. Neven Subotić
2526. Wolfgang de Beer
2527. Oliver Roth
2528. Gerd Wiesemes

Gheorghe Hagi to rumuński trener piłkarski i piłkarz, występujący na pozycji środkowego pomocnika lub napastnika. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji piłkarza, który rozegrał najwięcej meczów w reprezentacji Rumunii, w latach 90. był jej kapitanem i liderem środka pola. Brał z nią udział w trzech turniejach o mistrzostwo świata (1990, 1994 i 1998) oraz trzech o mistrzostwo Europy (1984, 1996 i 2000). W 1994, kiedy drużyna narodowa dotarła do ćwierćfinału Mundialu (najlepszy wynik w historii), Hagi zajął czwarte miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza świata France Football. Był zawodnikiem m.in. Steauy Bukareszt i Galatasaray SK. Z tymi dwoma klubami dotarł do finałów dwu najważniejszych europejskich rozgrywek: o Puchar Europejskich Mistrzów Krajowych (porażka) i Puchar UEFA (zwycięstwo). Z oboma wygrał także Superpuchar Europy. Ponadto grał w lidze hiszpańskiej (Real Madryt i FC Barcelona) i włoskiej (Brescia Calcio).W rankingu World Soccer Magazine na najlepszego piłkarza świata w XX wieku zajął 25. miejsce. Był sześciokrotnie (rekord) wybierany na najlepszego piłkarza roku w Rumunii. Często nazywany jest najlepszym piłkarzem rumuńskim w całym XX wieku.
 
Neven Subotić to serbski piłkarz występujący na pozycji obrońcy. W latach 2009–2013 reprezentant Serbii. Dorastał w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał w latach 1999–2006. Przez 10 lat był piłkarzem Borussii Dortmund i rozegrał dla niej prawie 200 spotkań.
 
Wolfgang De Beer to niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Przez 15 lat był piłkarzem Borussii Dortmund i rozegrał dla niej ponad 180 spotkań.
 
Oliver Roth to emerytowany niemiecki napastnik piłki nożnej. Były piłkarz m.in. Borussii Dortmund.
 
Gerd Wiesemes to niemiecki piłkarz grający na pozycji obrońcy. Przez większość kariery grał dla VfL Bochum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gheorghe Hagi – rumuński trener piłkarski i piłkarz, występujący na pozycji środkowego pomocnika lub napastnika. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji na piłkarza, który rozegrał najwięcej meczów w reprezentacji Rumunii, w latach 90. był jej kapitanem i liderem środka pola.
 
Neven Subotić, cyr. Невен Суботић – serbski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w niemieckim klubie 1. FC Union Berlin. W latach 2009–2013 reprezentant Serbii. Dorastał w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał w latach 1999–2006.
 
Wolfgang Teddy De Beer, niemiecki piłkarz występujący na pozycji bramkarza; trener bramkarzy w Borussii Dortmund.
 
Oliver Roth to emerytowany niemiecki napastnik piłki nożnej.
 
Gerd Wiesemes jest emerytowanym obrońcą Niemiec.

1 komentarz:

  1. Gratuluję :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń