środa, 13 stycznia 2021

Leo Sayer, Gilbert O’Sullivan, Sarah Lombardi i Estelle California

2431. Leo Sayer
2432. Gilbert O’Sullivan
2433. Sarah Lombardi (Engels)
2434. Estelle California
 
Leo Sayer to angielski piosenkarz, kompozytor i instrumentalista. Największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych XX wieku. Pierwszym jego wielkim przebojem był utwór "The Show Must Go On" z 1973 roku. Kolejnym znaczącym przebojem w jego karierze była piosenka "You Make Me Feel Like Dancing" z 1976 roku, za którą otrzymał Nagrodę Grammy w kategorii R&B. Rok później napisał największy swój przebój - romantyczną balladę "When I Need You", który dotarł do pierwszych miejsc list przebojów, zarówno brytyjskich jak i amerykańskich. W 1980 roku przypomniał się utworem "More Than I Can Say", który również zrobił furorę po obu stronach oceanu.

Gilbert O’Sullivan to irlandzki kompozytor, pianista i piosenkarz, znany głównie z przebojów wczesnych lat 70. takich jak "Alone Again", "Clair" czy "Get Down".
 
Sarah Lombardi to niemiecka piosenkarka. Najbardziej jest znana z udziału w 8. sezonie "Deutschland sucht den Superstar", gdzie została wyeliminowana z pierwszej dziesiątki, tylko po to, by wrócić i ostatecznie zająć drugie miejsce. Jej najpopularniejsze utwory to "Te Amo Mi Amor", "Ich liebe nur dich" czy "Zoom".

Estelle California to amerykańska piosenkarka muzyki Neo soul.

 
 
 
 
 
 
Leo Sayer, właśc. Gerard Hugh Sayer – angielski piosenkarz, kompozytor i instrumentalista. Na świat przyszedł w niewielkim 17 tysięcznym miasteczku Shoreham-by-Sea w hrabstwie West Sussex jako syn Thomasa Sayera i Teresy Nolan.
 
Gilbert O’Sullivan, właśc. Raymond Edward O’Sullivan – irlandzki kompozytor, pianista i piosenkarz, znany głównie z przebojów wczesnych lat 70. takich jak „Alone Again ”, „Clair” oraz „Get Down”.
 
Sarah Lombardi to niemiecka piosenkarka. Najbardziej jest znana z udziału w 8. sezonie "Deutschland sucht den Superstar", gdzie została wyeliminowana z pierwszej dziesiątki, tylko po to, by wrócić i ostatecznie zająć drugie miejsce.
 
Estelle California - amerykańska piosenkarka muzyki Neo soul.

2 komentarze:

  1. Estelle California się postarała. Lubię takie odpowiedzi, kiedy adresat napisze coś od siebie. Z drugiej strony zdjęcia bez dedykacji zawsze można wymienić i wzbogacić kolekcję.

    OdpowiedzUsuń