wtorek, 24 sierpnia 2021

Wendy Turnbull, Manuel Orantes i Fred Stolle

3053. Wendy Turnbull
3054. Manuel Orantes
3055. Fred Stolle

Wendy Turnbull to australijska tenisistka, występująca na kortach w latach 1975–1989. Na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku zdobyła brązowy medal w grze podwójnej, w parze z Elizabeth Smylie. W swojej karierze wygrała 13 zawodowych turniejów singlowych oraz 55 deblowych. W latach 1977–1984 utrzymywała się wśród dziesięciu najlepszych zawodniczek świata.
 
Manuel Orantes to hiszpański tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego turnieju US Open. Mocną stroną jego tenisa była także umiejętność przewidywania zagrań przeciwnika. Ceniony za sportową postawę na korcie, uważany jest za jednego z najlepszych hiszpańskich graczy na kortach o nawierzchni twardej. Łącznie Manuel Orantes triumfował w 33 zawodowych turniejach w grze pojedynczej.
 
Fred Stolle to australijski tenisista, zwycięzca osiemnastu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Davisa. W 1985 roku jego nazwisko wpisano do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy, a w 1997 roku do Australijskiej Tenisowej Galerii Sławy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wendy Turnbull – australijska tenisistka, występująca na kortach w latach 1975–1989.
 
Manuel Orantes Corral – hiszpański tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego turnieju US Open w grze pojedynczej, reprezentant w Pucharze Davisa.
 
Fred Stolle, właśc. Frederick Sydney Stolle – australijski tenisista, zwycięzca osiemnastu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, trzykrotny zdobywca Pucharu Davisa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz