poniedziałek, 9 sierpnia 2021

Hugo Hovenkamp, Ľudovít Cvetler i Jan Brumovský

3022. Hugo Hovenkamp
3023. Ľudovít Cvetler
3024. Jan Brumovský
 
 Hugo Hovenkamp to holenderski piłkarz grający na pozycji obrońcy. Jest wychowankiem klubu FC Groningen. Nowym klubem Hovenkampa został AZ Alkmaar. Z czasem Hugo stał się nawet kapitanem tej drużyny. W 1978 roku zespół z Hovenkampem wywalczył swój pierwszy w historii Puchar Holandii. Na kolejne sukcesy drużyna musiała czekać do 1981 roku, kiedy to pierwszy raz w swojej historii została mistrzem Holandii, do tego dokładając kolejny puchar kraju. AZ dobrze spisał się także w Pucharze UEFA docierając aż do finału, w którym przegrał z Ipswich Town.  W 1978 roku był członkiem kadry Holandii powołanej przez Ernsta Happela na Mistrzostwa Świata w Argentynie. Tuż przed samym turniejem doznał jednak kontuzji, ale termin zgłaszania zawodników minął i Holandia nie mogła już wymienić zawodnika. Tak więc udane dla Holandii mistrzostwa (wicemistrzostwo świata) Hovenkamp obejrzał z trybun.
 
 Ľudovít Cvetler jest byłym piłkarzem, grającym dla reprezentacji Czechosłowacji. Razem z reprezentacją zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w 1964 roku.
 
Jan Brumovský jest byłym piłkarzem, grającym dla reprezentacji Czechosłowacji. Razem z reprezentacją zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w 1964 roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hugo Hermanus Hovenkamp – piłkarz holenderski grający na pozycji obrońcy.
 
 Ľudovít Cvetler jest byłym słowackim piłkarzem.
 
Jan Brumovský to były napastnik Czech.

1 komentarz: