środa, 11 sierpnia 2021

Emilio Butragueño, Basile Boli, Ian Allinson i Herbert Prohaska

3026. Emilio Butragueño
3027. Basile Boli
3028. Ian Allinson
3029. Herbert Prohaska
 
Emilio Butragueno to hiszpański piłkarz, grający na pozycji napastnika. Najlepiej pamiętany jako kluczowy zawodnik Realu Madryt z numerem siedem na koszulce. W 1981 roku Butragueño rozpoczął karierę w młodzieżowych drużynach Realu Madryt i w krótkim czasie stał się zawodnikiem pierwszego zespołu. Butragueño był kluczowym zawodnikiem zespołu, który sześciokrotnie wygrywał Primera División, dwukrotnie Copa del Rey oraz dwukrotnie Puchar UEFA. Butragueño zagrał 69 razy w barwach reprezentacji Hiszpanii i zdobył w niej 26 goli. FIFA umieściła go na liście FIFA 100.
 
Basile Boli to piłkarz francuski grający na pozycji obrońcy. 45 razy wystąpił w reprezentacji Francji. Zagrał m.in. na Euro w 1992 roku. Zdobył zwycięskiego gola przeciwko AC Milan w finale Ligi Mistrzów w 1993 roku.
 
Ian Allinson to angielski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, a później również trener. Wychowanek Colchester United, w trakcie swojej kariery grał także w takich zespołach, jak Arsenal, Stoke City oraz Luton Town.
 
Herbert Prohaska to austriacki piłkarz i trener piłkarski. Był jednym z najlepszych austriackich piłkarzy w historii. W latach 1993-1999 prowadził reprezentację Austrii, z którą awansował do Mundialu w 1998 roku. W reprezentacji Austrii od 1974 do 1989 roku rozegrał 83 mecze i strzelił 10 goli.

Emilio Butragueño Santos – hiszpański piłkarz, grający na pozycji napastnika. Najlepiej pamiętany jako kluczowy zawodnik Realu Madryt z numerem siedem na koszulce. W 1981 Butragueño rozpoczął karierę w młodzieżowych drużynach Realu Madryt i w krótkim czasie stał się zawodnikiem pierwszego zespołu.
 
Basile Boli – piłkarz francuski grający na pozycji obrońcy. 45 razy wystąpił w reprezentacji Francji i zdobył jednego gola. Zagrał m.in. na Euro 92. Zdobył zwycięskiego gola przeciwko AC Milan w finale Ligi Mistrzów w 1993.
 
Ian James Robert Allinson – angielski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, a później również trener. Wychowanek Colchester United, w trakcie swojej kariery grał także w takich zespołach, jak Arsenal, Stoke City oraz Luton Town.
 
Herbert Prohaska – austriacki piłkarz i trener piłkarski. Był jednym z najlepszych austriackich piłkarzy w historii. W latach 1993-1999 prowadził reprezentację Austrii, z którą awansował do Mundialu 1998.

1 komentarz: