piątek, 20 listopada 2020

Barbara Brylska, Anna Seniuk i Zofia Domalik

2206. Barbara Brylska
2207. Anna Seniuk
2208. Zofia Domalik
 
Barbara Brylska to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek powojennych. W latach 60. i 70. XX wieku uchodziła za symbol seksbomby polskiego kina. W październiku 2012 roku została uhonorowana przez Rosjan „Bałtycką Gwiazdą”. Nagroda przyznawana jest za wybitny wkład w budowaniu więzi kulturowych między narodami basenu Morza Bałtyckiego. Pani Barbara zagrała w takich filmach jak "Kariera Nikodema Dyzmy", "Faraon", "Pan Wołodyjowski" czy "Szczęśliwego Nowego Roku".
 
Anna Seniuk to polska aktorka teatralna i filmowa. Zagrała w takich serialach jak "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później" czy filmach "Awantura o Basię", "Panny z Wilka", "Konopielka" i "Potop". Otrzymała wiele nagród. W 1979 roku została nagrodzona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów II stopnia za kreacje aktorskie.
 
 Zofia Domalik to polska aktorka, która jak do tej pory zagrała m.in. w filmie "Wszystko dla mojej matki", serialu "Zawsze warto", serialu "Szadź", serialu "Miasto 44" czy serialu "Pierwsza miłość". 


Barbara Brylska – polska aktorka filmowa i teatralna. Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek powojennych. W latach 60. i 70. XX wieku uchodziła za symbol seksbomby polskiego kina.
 
Anna Seniuk-Małecka – polska aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych, od 1998 profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
 
 Zofia Domalik – polska aktorka.

1 komentarz: