czwartek, 23 września 2021

Anne Vernon i Marina Vlady

3089. Anne Vernon
3090. Marina Vlady

Anne Vernon to francuska aktorka, która występowała m.in. w roli Madame Émery, matki Geneviève w słynnym filmie muzycznym Jacques’a Demy'ego "Parasolki z Cherbourga". Zagrała również w takich filmach jak np. "Najpiękniejsza kobieta świata" czy "Generał della Rovere".
 
Marina Vlady to francuska aktorka pochodzenia rosyjskiego. W 1963 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes zdobyła nagrodę aktorską za rolę w filmie "Ape Regina" Marco Ferreriego. Jej sukcesem artystycznym była też współpraca z Jean-Lukiem Godardem przy filmie "Dwie lub trzy rzeczy, które wiem o niej". Zagrała również w takich filmach jak np. "Splendor", "One dwie", "Niech się zacznie zabawa" czy "Nieznośny samobójca".
 
 
 
 
Anne Vernon; właściwie Édith Antoinette Alexandrine Vignaud – francuska aktorka występowała w roli Madame Émery, matki Geneviève w słynnym filmie muzycznym Jacques’a Demy'ego pt. Parasolki z Cherbourga.
 
Marina Vlady, właśc. Marina de Poliakoff-Baïdaroff – francuska aktorka pochodzenia rosyjskiego. Jej przodkowie byli Rosjanami. Urodziła się i wychowała się we Francji. Pochodzi z rodziny o tradycjach aktorskich. Popularność zdobyły również jej siostry Odile, Helene i Olga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz