środa, 2 czerwca 2021

Wolfgang Rolff

2808. Wolfgang Rolff
 
Wolfgang Rolff to niemiecki piłkarz występujący na pozycji lewego pomocnika. W latach osiemdziesiątych należał do całego utalentowanego pokolenia niemieckich piłkarzy, stanowiących o sile Bundesligi. Najlepszy okres kariery spędził w Hamburgu, w pierwszej połowie dekady.
Ówczesny HSV, którego Rolff był ważnym elementem, należał do ścisłej europejskiej czołówki. Wystąpił na Mistrzostwach Europy w 1984 roku, podczas których RFN poniosła porażkę, nie wychodząc z grupy. Rolff nie stracił zaufania kolejnego selekcjonera Franza Beckenbauera, który najpierw zabrał go na meksykański mundial w 1986 roku, gdzie wywalczyli srebrny medal, a potem na turniej Euro w 1988 roku, gdzie zajęli 3 miejsce. W opinii fachowców Rolff nigdy nie był wybitnym piłkarzem. Często krytykowano jego powołania do reprezentacji, szczególnie za kadencji Beckenbauera. Był mało finezyjnym, solidnym rzemieślnikiem. Z perspektywy czasu, w pamięci kibiców, niewiele przetrwało z jego poczynań. Zagorzali zwolennicy Bundesligi pamiętają najczęściej jeden fakt w karierze Rolffa, nie przynoszący mu chwały. 26 marca 1983 roku, będąc zawodnikiem HSV, podczas meczu na szczycie z Bayernem Monachium, niezamierzenie, aczkolwiek brutalnie sfaulował gracza gości, Paula Breitnera. W efekcie Breitner doznawszy skomplikowanej kontuzji, zmuszony został do przedwczesnego zakończenia kariery.
 
 
 
 
Wolfgang Rolff – niemiecki piłkarz występujący na pozycji lewego pomocnika. W latach osiemdziesiątych należał do całego utalentowanego pokolenia niemieckich piłkarzy, stanowiących o sile Bundesligi. Najlepszy okres kariery spędził w Hamburgu, w pierwszej połowie dekady.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz