środa, 16 czerwca 2021

Włodzimierz Ciołek, Henryk Wawrowski, Kazimierz Przybyś i Łukasz Surma

2860. Włodzimierz Ciołek
2861. Henryk Wawrowski
2862. Kazimierz Przybyś
2863. Łukasz Surma
 
Włodzimierz Ciołek to polski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Jego pierwszym klubem był Górnik Wałbrzych. Grał w nim do 1978 roku. Kolejne jego drużyny to: Stal Mielec, ponownie Górnik Wałbrzych, FC Grenchen. W sezonie 1983/84 został królem strzelców polskiej I ligi. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 1982 roku, na których polska drużyna zajęła 3. miejsce.
 
Henryk Wawrowski to piłkarz polski grający na pozycji obrońcy, reprezentant Polski. Był olimpijczykiem, zdobywcą srebrnego medalu na olimpiadzie w Montrealu w 1976 roku. Uznanie u Kazimierza Górskiego zdobył agresywnością w grze na całym boisku i umiejętnością oraz pasją i zdolnością w wykonywaniu powierzonych „zadań specjalnych”.
 
Kazimierz Przybyś to polski piłkarz, obrońca, reprezentant Polski. Największe sukcesy przypadają na lata gry w Widzewie Łódź. Brał udział m.in w Pucharze UEFA. W barwach łódzkiego klubu zdobył puchar krajowy w 1985 roku.
 
Łukasz Surma to polski piłkarz, wychowanek Wisły Kraków, pięciokrotny reprezentant Polski. Aktualny rekordzista w liczbie występów w Ekstraklasie. Jest pierwszym zawodnikiem w historii polskiej Ekstraklasy, który rozegrał przynajmniej po sto meczów ligowych w trzech różnych klubach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Włodzimierz Ciołek – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Jego pierwszym klubem był Górnik Wałbrzych. Grał w nim do 1978. Kolejne jego drużyny to: Stal Mielec, ponownie Górnik Wałbrzych, FC Grenchen. W sezonie 1983/84 został królem strzelców polskiej I ligi.
 
Henryk Wawrowski – piłkarz polski grający na pozycji obrońcy; reprezentant Polski i medalista olimpijski.
 
Kazimierz Przybyś – polski piłkarz, obrońca, reprezentant Polski. Karierę zawodową rozpoczął w Broni Radom. Następnie grał w Śląsku Wrocław. Największe sukcesy przypadają na lata gry w Widzewie Łódź. Brał udział m.in w Pucharze UEFA. W barwach łódzkiego klubu zdobył puchar krajowy w 1985 roku.
 
Łukasz Dawid Surma – polski piłkarz, wychowanek Wisły Kraków, pięciokrotny reprezentant Polski. Brat Filipa Surmy, byłego piłkarza i komentatora sportowego stacji NC+. Aktualny rekordzista w liczbie występów w Ekstraklasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz