sobota, 22 maja 2021

Peter Bosz, Edmond Tapsoba i Suat Serdar

2789. Peter Bosz
2790. Edmond Tapsoba
2791. Suat Serdar

Peter Bosz to holenderski trener i piłkarz. Latem 1991 roku Feyenoord ściągnął Petera do siebie. Zawodnik miał pewne miejsce na prawej obronie zespołu, a czasem grał też w pomocy. Już w pierwszym sezonie gry w Feyenoordzie osiągnął sukces, jakim było zdobycie Pucharu Holandii. W mistrzowskim sezonie rozegrał 27 meczów i zdobył 2 gole. W 1993 roku natomiast Bosz wywalczył swój pierwszy i jedyny tytuł mistrza Holandii. W 1992 roku został powołany do kadry na Mistrzostwa Europy w Szwecji. Tam z Holandią doszedł do półfinału turnieju. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Bosz został trenerem. Na początku sezonu 2016/17 został trenerem Ajaxu Amsterdam. W czerwcu 2017 roku podpisał dwuletni kontrakt z Borussią Dortmund. Od 2018 roku prowadził Bayer Leverkusen.
 
Edmond Tapsoba to burkiński piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy w Bayerze Leverkusen oraz w reprezentacji Burkina Faso.
 
Suat Serdar to niemiecki piłkarz pochodzenia tureckiego grający na pozycji pomocnika. Od 2018 roku zawodnik FC Schalke 04.
 
 
 
Peter Sylvester Bosz – holenderski trener i piłkarz, który występował na pozycji obrońcy lub pomocnika.
 
Edmond Fayçal Tapsoba – burkiński piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy w Bayerze Leverkusen oraz w reprezentacji Burkiny Faso.
 
Suat Serdar – niemiecki piłkarz pochodzenia tureckiego grający na pozycji pomocnika. Od 2018 roku zawodnik FC Schalke 04.

1 komentarz: