środa, 16 września 2020

Andreas Zülow, Armin Hary i Gustav-Adolf Schur

2046. Andreas Zülow
2047. Armin Hary
2048. Gustav-Adolf Schur

Dziś podpisy od niemieckich sportowców. Część jest na wymianę.

Andreas Zülow to niemiecki bokser kategorii piórkowej, lekkiej i lekkopołśredniej, reprezentant NRD i zjednoczonych Niemiec. W 1988 roku zdobył złoty medal w kategorii lekkiej na letnich igrzyskach olimpijskich w Seulu. W 1986 roku w na mistrzostwach świata w Reno zdobył brązowy medal, zaś w 1989 roku w Moskwie – srebro.

Armin Hary to zachodnioniemiecki lekkoatleta, sprinter, mistrz olimpijski i mistrz Europy. W 1960 roku ustanowił rekord świata na 100m wynikiem 10,0 s. W tym samym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie startował we wspólnej reprezentacji olimpijskiej obu państw niemieckich. Hary został mistrzem olimpijskim na 100m i w sztafecie 4 x 100m (bieg finałowy wygrała sztafeta USA, ale została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian).

Gustav-Adolf Schur to niemiecki kolarz szosowy reprezentujący NRD, dwukrotny medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata. Pierwszy sukces w karierze Gustav-Adolf Schur osiągnął w 1956 roku, kiedy wspólnie z Horstem Tüllerem i Reinholdem Pommerem zdobył brązowy medal w drużynowym wyścigu ze startu wspólnego podczas igrzysk olimpijskich w Melbourne. Na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 roku razem z Egonem Adlerem, Erichem Hagenem i Günterem Lörke wywalczył srebrny medal w drużynowej jeździe na czas. Poza igrzyskami wygrywał między innymi w Wyścigu Pokoju w latach 1955 i 1959. 

Andreas Zülow – niemiecki amatorski bokser kategorii piórkowej, lekkiej i lekkopołśredniej, reprezentant NRD i zjednoczonych Niemiec.

Armin Hary – zachodnioniemiecki lekkoatleta, sprinter, mistrz olimpijski i mistrz Europy. Rozpoczął trenowanie biegów sprinterskich w wieku 16 lat. W 1957 został wicemistrzem RFN w biegu na 100 m.

Gustav-Adolf Schur – niemiecki kolarz szosowy reprezentujący NRD, dwukrotny medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata. 

1 komentarz: