wtorek, 24 września 2019

Weekendowe zbieranie: A. Królikowski, Szpakowski, Lubaszenko, Liber, Pectus i inni!

1307. Antoni Królikowski
1038. Dariusz Szpakowski
1309. Liber (Marcin Piotrowski)
1310. Przemysław Cypryański
1311. Tomasz Jachimek
1312. Jarosław Jakimowicz
1313. Hiroaki Murakami
1314. Michał Chorosiński
1315. Robert Moskwa
I podpisy, które miałem już wcześniej w swojej kolekcji, lecz nie zebrane osobiście, jak tym razem: Olaf Lubaszenko, Pectus (Tomasz Szczepanik), Marek Włodarczyk, Piotr Zelt.
W niedzielę w mojej miejscowości odbył się mecz z okazji jubileuszu 20 lecia istnienia Reprezentacji Artystów Polskich. Reprezentacja Artystów zmierzyła się z włoskimi artystami.
Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla polskich artystów, a przed meczem, jak i po meczu była okazja by pozbierać autografy. Udało mi się złapać wszystkich, których chciałem, oprócz Rafała Brzozowskiego, który pojawił się na meczu tylko na chwilę i błyskawicznie uciekł jakimś tylnym wyjściem...
Polowanie uważam za bardzo udane.
 (w rzeczywistości podpis jest lepiej widoczny)

Antoni Paweł Królikowski – polski aktor, reżyser, scenarzysta, prezenter telewizyjny i osobowość telewizyjna.

Dariusz Szpakowski – polski dziennikarz i komentator sportowy. Od 1976 za pośrednictwem radia, a później telewizji relacjonuje wydarzenia sportowe, przede wszystkim piłkarskie, w tym igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Ligę Mistrzów. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Liber, właściwie Marcin Piotrowski – polski raper i autor tekstów, były członek hip-hopowej grupy Ascetoholix. Współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in. Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack i Gosia Andrzejewicz. 

Przemysław Cypryański – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Tomasz Jachimek – polski artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Były piłkarz drużyn juniorskich i drugiego zespołu Bałtyku Gdynia. Z wykształcenia dziennikarz.

Jarosław Jakimowicz – polski aktor i przedsiębiorca.
Hiroaki Murakami - Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor teatralny i filmowy.

Michał Chorosiński – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Robert Moskwa – polski aktor filmowy i teatralny.

Olaf Lubaszenko, właściwie Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko – polski aktor filmowy i teatralny, reżyser i producent, także wokalista i konferansjer, związany z Teatrem Buffo, dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, laureat Orła i Czeskiego Lwa za pierwszoplanową rolę w filmie Zabić Sekala.
Marek Roman Włodarczyk – polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. 

Pectus – polski zespół pop-rockowy, utworzony w 2005 roku w Rzeszowie. Jak tłumaczą w wywiadach, nazwa ich zespołu pochodzi z języka łacińskiego i oznacza „siłę woli, hart ducha i upór w dążeniu do celu”. 

Piotr Zelt – polski aktor telewizyjny, teatralny, filmowy i dubbingowy.
 

3 komentarze: