wtorek, 9 maja 2023

Jerzy Skrzypczyk + Czerwone Gitary

3791. Jerzy Skrzypczyk
3792. Arkadiusz Wiśniewski
3793. Mieczysław Wądołowski
3794. Marek Jabłoński
3795. Marcin Niewęgłowski
 
Jerzy Skrzypczyk to perkusista, kompozytor, wokalista. W latach 1964-1965 występował w zespole Pięciolinie, który został przekształcony w Czerwone Gitary. Brał udział we wszystkich nagraniach płytowych i wszystkich koncertach Czerwonych Gitar. Autor muzyki popularnych piosenek tego zespołu: "Jeśli tego chcesz", "Uwierz mi Lili", "Najpiękniejsze są polskie dziewczyny","Gdy ktoś kogoś pokocha", "Słońce za uśmiech". Od 1997 roku lider Czerwonych Gitar.

Pan Jerzy oprócz podpisanych zdjęć podarował mi pocztówkę podpisaną przez cały zespół Czerwonych Gitar. Mam nadzieję, że dobrze rozszyfrowałem wszystkie podpisy.
 
Czerwone Gitary to polski zespół bigbitowy założony w 1965 w Gdańsku Wrzeszczu. W 2006 roku Czerwone Gitary otrzymały Marmurowy Krążek - nagrodę za największą liczbę sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii.

 
 
 
 
 
 
Jerzy Skrzypczyk – perkusista, kompozytor, wokalista. Był uczniem Liceum Muzycznego w Gdańsku w klasie fortepianu i perkusji. W latach 1964–1965 występował w zespole Pięciolinie, który został przekształcony w Czerwone Gitary. Brał udział we wszystkich nagraniach płytowych i wszystkich koncertach Czerwonych Gitar.
 
Czerwone Gitary – polski zespół bigbitowy założony w 1965 w Gdańsku Wrzeszczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz