czwartek, 21 kwietnia 2022

Oliver Bierhoff, Matthias Liebers i Dieter Engelhardt

3319. Oliver Bierhoff
3320. Matthias Liebers
3321. Dieter Engelhardt
 
Oliver Bierhoff to niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika na przełomie XX i XXI wieku, zdobywca pierwszego złotego gola w historii ważnych spotkań międzynarodowych dla reprezentacji Niemiec w finale Mistrzostw Europy 1996 z Czechami. Jego kariera klubowa obejmuje lata od 1985 do 2003. Bierhoff grał dla takich klubów jak np. Hamburger SV, Borussia Mönchengladbach, Austria Salzburg, Udinese Calcio, AC Milan, AS Monaco czy Chievo Werona. Zdobył 103 gole w rozgrywkach Serie A, jest to jeden z najlepszych wyników w historii włoskiej ligi. W sezonie 1997/1998 zdobył koronę króla strzelców Serie A z wynikiem 27 bramek. Dla Niemiec Bierhoff zdobył 37 goli w 70 występach, w tym dwa gole w finałowym meczu Euro 96 z Czechami. Występował również na Euro 2000 oraz Mistrzostwach Świata 1998 i Mistrzostwach Świata 2002, na którym zdobył z drużyną srebrny medal.
 
Matthias Liebers to były niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. W 1980 roku zdobył z reprezentacją NRD srebrny medal Letnich Igrzysk Olimpijskich.
 
Dieter Engelhardt to niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. W 1964 roku był członkiem reprezentacji NRD, która zdobyła brązowy medal na letnich igrzyskach olimpijskich.
 
 
 
 
Oliver Bierhoff – niemiecki piłkarz występujący na pozycji napastnika na przełomie XX i XXI wieku, zdobywca pierwszego złotego gola w historii ważnych spotkań międzynarodowych dla reprezentacji Niemiec w finale Mistrzostw Europy 1996 z Czechami.
 
Matthias Liebers – były niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
 
Dieter Engelhardt – niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Reprezentant NRD.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz