czwartek, 1 kwietnia 2021

Urszula i Mela Koteluk

2720. Urszula
2721. Mela Koteluk
 
 Urszula Kasprzak to polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów. W 1977 roku zdobyła Złoty Samowar na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1982 roku nawiązała współpracę z Budką Suflera, śpiewając przeboje, takie jak "Luz blues, w niebie same dziury", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy król" czy "Powiedz, ile masz lat". W 1990 roku wyleciała na cztery lata do USA, po powrocie do Polski nagrała hardrockową płytę pt. "Biała droga", którą sprzedano w nakładzie 800 tys. egzemplarzy i którą promowała przebojami "Na sen" i "Konik na biegunach".
 
Mela Koteluk, a właściwie Malwina Koteluk to polska piosenkarka i autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu. 8 maja 2012 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany "Spadochron". W 2013 roku razem z Czesławem Mozilem nagrała "Pieśń o szczęściu", utwór promujący film "Baczyński" w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. 25 kwietnia 2013 roku została laureatką „Fryderyka” w kategoriach „Debiut roku” i „Artysta roku”. 9 listopada 2018 roku premierę miała jej trzecia płyta studyjna, zatytułowana "Migawka", na którą samodzielnie napisała teksty, a muzykę współtworzyła wraz ze swoim zespołem. Na albumie znalazło się jedenaście utworów, w tym singel "Odprowadź". Jej najbardziej znane piosenki to np. "Melodia Ulotna", "Dlaczego drzewa nic nie mówią", "Fastrygi", "Odprowadź" czy "Wielkie Nieba".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Urszula Beata Kasprzak – polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów. W 1977 zdobyła Złoty Samowar na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.
 
Mela Koteluk, właściwie Malwina Koteluk – polska piosenkarka i autorka tekstów, wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu.

1 komentarz:

  1. Gratuluję :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2021/04/975-antoni-pawlicki.html

    OdpowiedzUsuń