wtorek, 30 czerwca 2020

Ben Sahar, Frode Grodas, Jiri Jarosik, Jacopo Sala, Michael Mancienne, Slobodan Rajkovic, Mineiro i Frank Arnesen

1891. Ben Sahar
1892. Frode Grodås
1893. Jiří Jarošík
1894. Jacopo Sala
1895. Michael Mancienne
1896. Slobodan Rajković
1897. Mineiro (Carlos Luciano da Silva)
1898. Frank Arnesen

Dziś trochę podpisów od byłych zawodników i pracowników mojego ulubionego klubu, czyli Chelsea FC. Żaden z nich nie był jednak znaczącą postacią w zespole.
Teraz garść statystyk: Ben Sahar rozegrał dla Chelsea 3 mecze, Grodås - 21, Jarosik - 14, Sala był tylko w akademii i nie rozegrał oficjalnego spotkania dla pierwszej drużyny, Mancienne - 6, Rajković - 0, Mineiro - 1, a Arnesen pracował w Chelsea.
Ben Sahar – izraelski piłkarz posiadający także obywatelstwo polskie. Gra w reprezentacji Izraela. Jego matka jest Polką. Dzięki polskiemu pochodzeniu matki uzyskał obywatelstwo RP, co umożliwiło mu przejście do Chelsea bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.

Jiří Jarošík – czeski piłkarz występujący na pozycji pomocnika.

Jacopo Sala – włoski piłkarz występujący na pozycji pomocnika we włoskim klubie UC Sampdoria. Były młodzieżowy reprezentant Włoch.

Micheal Ian Mancienne – angielski piłkarz seszelskiego pochodzenia występujący na pozycji obrońcy w amerykańskim klubie New Englad Revolution. Były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Slobodan Rajković – serbski piłkarz występujący na pozycji obrońcy we włoskim klubie US Palermo oraz w reprezentacji Serbii.

Mineiro, właśc. Carlos Luciano da Silva – brazylijski piłkarz, obecnie gra w Schalke 04. Został zabrany przez trenera Carlosa Alberto Parreirę na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006. 

Frank Arnesen – duński piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Grał 52 razy dla duńskiej reprezentacji i strzelił dla niej 14 bramek. Razem ze swoją reprezentacją uczestniczył w mistrzostwach Europy we Francji w 1984 i w mistrzostwach świata w Meksyku w 1986. W roku 1988 wygrał z PSV Eindhoven Puchar Mistrzów.

1 komentarz: